27. 4. 2017

Nezahálíme

V pondělí jsme s Terkou vyrazily na Grunt do Blatin. Našim cílem nebylo tentokrát užít si krás tamní přírody, byť to bylo lákavé, ale nasát co nejvíce informací o outdoorových novinkách značek Mountain Equipment, Ortovox, Tendon, Terranova, Wild Country a Skylotec.

Nemůžeme se dočkat na zboží, které k nám již brzy dorazí, protože jsme měly možnost si vše osahat, vyzkoušet, přivonět a zamilovat se do načechraných, vychytaných spacáků, bund, mikin, vlněných trik, batohu, lan, no prostě láska veliká. S batohy od Ortovoxu byste se mohli mazlit hodiny. Jsou lehoučké, skladné, vskutku propracované, barevné a hlavně praktické. U oblečení to platí taky. Design, který se nebojí barev a maximální funkčnost. Péřové spacáky od Mountain Equipment budou další žhavou novinkou na prodejně. Mají unikátní konstrukci, garanci původu peří a sednou jako hrnec na .. však víte. A hlavně mají z peří doktorát. Obsáhlou disertační práci jsme samozřejmě za ty dva dny pečlivě nastudovaly. Otestovaly jsme pro vás i stany značky Terranova, určené pro nejnáročnější uživatele, a Wild Country, stany s dokonalou rovnováhou ceny a kvality. Jsou lehoučké, mají promyšlené konstrukce a my pár kousků budeme pro vás mít již brzy na prodejně. K testování jich na Blatinách byla celá řada. Stany pro dobrodruhy, expediční stany, stany pro cyklisty, motorkáře, kempaře, no prostě bylo toho moc. My s Terkou spaly v tom bílém uprostřed :) V úterý ráno jsme si ještě osahaly ferratové jistící brzdy Skylotec, které najdete jak na našem webu tak v naší půjčovně.

Nejvíc nás nadchlo:

Ortovox Trad 18 a 24 - lezecká ultralehká speciálka na vícedélky stvořená. I navzdory pochybnostem se do nich vleze veškerý matroš. Zádový systém počítá s pohybem ve stěně.

Ortovox kolekce Rock’n Wool - vlna nejvyšší kvality z Tasmanie. Trika s gramáží, která užijete na cestování a outdoorové aktivity po celý rok. 100% merino vlna s designem, který má styl.

Mountain Equipment Glacier 700 - náročné treky a bivakování v horských podmínkách? žádný problém. Pánská i dámská verze. Voděodolná úprava tkaniny. Zachování nízké hmotnosti a skladnosti při vysokém tepelném komfortu.

Skylotec Buddy Ferrata Set - dětský unikátní ferratový set s patentovaným tlumičem pádu fungujícím již od 30 kg hmotnosti uživatele a od léta s novou normou dokonce od 25 kg. Lehké hliníkové karabiny upraveny velikostně na dětskou ruku.

Bylo toho hodně a bylo to plnotučné. Však se stavte na prodejně a pokecáme.

Alča
Autor:
Alena Měchurová
Pojištění Alpenverein