5. 11. 2018

Recenze termosek: Esbit 1l versus GSI Glacier Stainless Vacuum Bottle 1l

Mrzne až praští! Tak tohle si ještě nějakou chvíli neřekneme, ale štěstí přeje připraveným, a tak se podíváme na takový osobní test termosek, které nám pomohou se na to připravit a které naleznete jak u nás v kamenné prodejně, tak v e-shopu.

Termoska Esbit o objemu 1l - Cena 674,-
Podle mě opravdu pěkná a funkční turistická termoska. Nosíme ji s rodinou všude, kam se v zimě hneme. Je to citovka, která vždy zahřeje.
Esbit_1l Výhodou jsou u ní pro mě především dva kelímky, takže žádné čekání, až ten druhý dopije svůj šálek čaje. Výhodou pro vás může být možnost rozhodnout se, zda používat uzávěr šroubovací nebo rychlouzavírací na stisk. Osobně preferuji šroubovací a termosku mám v bílé barvě, což mému oku více lahodí, ale proti černé a nerez vůbec nic zlého. Je to jen otázka vkusu.

GSI Glacier Stainless Vacuum Bottle termoska 1 l - Cena 910,-
Milovníci barev jistě ocení variabilitu u termosky GSI Glacier Stainless Vacumm (nerez, červená, oranžová, zelená, modrá).
GSI_picEsbit_1l Kalíšek má jen jeden, zato nerezový. Skvěle se šroubuje a to i v rukavicích. Uzávěr zvolil výrobce taky jen jeden a to šroubovací. Zkrátka pro ty, co si tento systém oblíbili.
Ve srovnání s touto termoskou je Esbit dle mého názoru pro cílovou skupinu typu – chci horký čaj na výlet a odpoledne už si čaj uvařím doma, kdežto GSI termosku si zamiluje cílová skupina typu – večer si ve stanu uvařím horký čaj, abych si jej ráno, k obědu i odpoledne ještě vřelý nalil a vychutnal.

V tomto okamžiku nastává otázka – chci si v následujících 12ti hodinách nalít z termosky čaj tak horký že budu čekat, až mi vychladne? Nebo mi stačí si v následujících 12ti hodinách nalít čaj, který chladne přiměřeně mému tempu blížícímu se danému dennímu cíli?

Na otázku se mi těžko odpovídá, je to jako hledat univerzální spodní prádlo. A tak by mi možná v rozhodování mohla pomoci pořizovací cena nebo variabilita barevného provedení?
Ať je to jak chce, dle mého názoru bych pro běžnou turistiku volila Esbit, na expedice a do extrémních podmínek jednoznačně GSI. Jooo a čaj tak či tak s medem

Přemýšlejte, zahřívejte se apříště vám napíšu, jak v mém osobním testu dopadly termohrnky Esbit Thermo Mug Majoris a Thermal Mug Lifeventure

Alča
Autor:
Alena Měchurová
Pojištění Alpenverein