4. 9. 2018

RVYTO! ve Vysočina Areně

aneb jak jsme se rvali nejen s nepřízní počasí

Na úvod je zapotřebí říct, co to RVYTO vlastně je. Jedná se o seriál několika závodů konaných na odlišných ale zároveň atraktivních místech Vysočiny, jednotlivé závody/etapy jsou pořádány různými pořadateli. Trasy jednotlivých etap jsou vybrány s ohledem na kvalitu asfaltu, zajímavý profil bez prudkých klesání a pokud možno s minimem dopravního provozu. Jsou vypsány kategorie kolečkové lyže klasika, kolečkové lyže bruslení, inline brusle, koloběžky.

Na náš Sun sport Team připadlo pořádání čtvrté etapy, která se nekonala nikde jinde než v místě nejvýznamnějších sportovních událostí běžeckého lyžování a biatlonu, a to ve vysočina Areně. Volba atraktivní lokality, tak byla příslibem velké účasti. Obzvláště pak, když se zde ještě týden předtím, konalo mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích. Ani tak jsme však neponechali nic náhodě a naplánovali zajímavý dvoj závod, tvořený 1,5 km dlouhým prologem a závodem na 6 km s hendikepovým startem. První z jmenovaných závodů byl vlastně takovým výjezdem (ze stadionu do nejvyššího bodu na trati), který provedl závodníky po nové trati vedoucí za tunely. Následný závod se však už z důvodu bezpečnosti jel pouze na „starých tratích. Jednalo se tak o formát závodu, který je sice notoricky známý z běžeckého lyžování, ale na kolečkových lyžích se jedná o něco vcelku ojedinělého (tedy alespoň v ČR).

Bohužel deštivé počasí nám naše představy trochu narušilo. Možná i v kombinaci s blížícím se začátkem nového školního roku a dalšími závody na kolečkových lyžích, byla účast nižší, než ve kterou jsme doufali. Nicméně mírné počáteční deprese se s ustávajícím deštěm rychle rozplynuly. Skvělá nálada všech závodníků, ještě lepší atmosféra, zajímavý formát závodů a chutné občerstvení v Sun´s café přispělo k tomu, že snad každý závodník odcházel ze závodů spokojený. Musíme říct, že i my pořadatelé jsme si akci užili a doufáme, že příští rok sejdeme ve větším počtu.

Fotky a výsledky z celé akce naleznete na oficiálních stránkách RVYTO!

Autor:
Michal Vank
Pojištění Alpenverein