1. - 3. 3. 2019

Běh na lyžích, Nové město na Moravě - pokročilí / závodník bruslení

Výukový kurz

Intenzívní výukový kemp běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě. Je určen pro již zkušenější pokročilé lyžaře, které láká si zkusit nějaký závod či už závodí a rádi by se ještě zlepšili v bruslení.

Od pátečního podvečera do nedělního podvečera o Vás budou pečovat zkušení trenéři. Během čtyř praktických tréninků se zaměříme nejen na největší úskalí bruslařské techniky , jako správný správné přenesení váhy a správný lyžařský postoj, ale také na rozdílnost techniky s ohledem na profil trati. Praktickou výuku v odpoledních a večerních hodinách skvěle doplňují aktivity v suchu a teple: workshop mazání běžek, a videorozbor jízdy jednotlivých účastníků.

Maximálně se snažíme, aby Vám dva a půl dne strávené s námi přinesly co možná největší pokrok. Počet trenérů přizpůsobujeme počtu účastníků tak, aby jeden trenér pečoval maximálně o šest klientů pokud možno na podobné úrovni pokročilosti. Vyučujeme podle aktuální metodiky Svazu lyžování a do výuky vkládáme vlastní mnohaleté zkušenosti. V případě účasti dětí lze vytvořit dětskou skupinu (od 7 let). Program této skupiny je vždy úměrný věku dětí a aktuálnímu počasí.

Předpokládaný program:

  • Pátek: Sraz účastníků v 17:00 . Kurz zahájíme praktickou ukázkou mazání skluzných vosků, čímž si připravíme lyže na následující tréninky.
  • Sobota: dvoufázový výukový trénink zaměřený na bruslení s důrazem na nácvik správného přenesení váhy. Během tréninku bude pořízen videozáznam z nácviku techniky. Ve večerních hodinách pak na základě tohoto videa společně rozebereme technické chyby.
  • Neděle: dopolední tréninková fáze zaměřená na bruslařskou techniku s důrazem na rozdílnost a správnost použití jednotlivých technik s ohledem na profil trati. Lehčí odpolední fáze ve znamení projížďky po okolí. Kemp obvykle zakončujeme kolem 16 hodiny.

Potřebné vybavení:

  • Běžky a hole na bruslení, boty (ideální je mít vlastní vybavení, lze však po domluvě zapůjčit v provozovně Sun sport)
  • Základní sada parafínů (Vše bude možné dokoupit na místě).
  • Funkční oblečení vhodné na outdoorové sporty (spoustu času strávíme venku).

Stravování:

Během celého kempu je zajištěn pitný režim a strava formou plné penze (začínáme páteční večeří a končíme nedělním obědem).

Doprava:

Vlastní, po domluvě možnost spolujízdy s instruktorem.

Cena:

Cena kempu pro dospělého je 3 300,- Kč a cena pro dítě je 2 200 Kč (V ceně je zahrnuta celodenní péče zkušených trenérů běžeckého lyžování. Ubytování, plná penze a pitný režim).

Přihlášky a informace:

Přihlášky prostřednictvím níže uvedeného formuláře. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat: mailto:vank.michal__at__sunsport.cz, případně volejte Tel: 724 266 692

Autor:
Michal Vank
Pojištění Alpenverein