14. - 16. 2. 2020

Kurz běžeckého lyžování, Fryšava - klasika začátečník/mírně pokročilý

Výukový kurz

Intenzívní výukový kurz běhu na lyžích na Novoměstsku je určen pro začátečníky i pokročilejší běžkaře, kteří se chtějí pod vedením zkušených trenérů naučit či zdokonalit v klasice.

Od pátečního podvečera do nedělního podvečera o Vás budou pečovat zkušení trenéři. Během čtyř praktických tréninků se zaměříme nejen na největší úskalí klasické techniky , jako správný lyžařský postoj a správné provedení odrazu, ale také na rozdílnost techniky s ohledem na profil trati. Praktickou výuku v odpoledních a večerních hodinách skvěle doplňují aktivity v suchu a teple: přednáška "jak se vyhnout mazání", videorozbor jízdy jednotlivých účastníků kurzu, workshop o mazání běžek.

Maximálně se snažíme, aby Vám dva a půl dne strávené s námi přinesly co možná největší pokrok. Počet trenérů přizpůsobujeme počtu účastníků tak, aby jeden trenér pečoval maximálně o osm klientů pokud možno na podobné úrovni pokročilosti. Vyučujeme podle aktuální metodiky Svazu lyžování a do výuky vkládáme vlastní mnohaleté zkušenosti. V případě účasti dětí lze vytvořit dětskou skupinu (od 7 let). Program této skupiny je vždy úměrný věku dětí a aktuálnímu počasí.

Předpokládaný program kurzu:

  • Pátek: Sraz účastníků v 17:00 . Kurz zahájíme praktickou přednáškou o nemazacích technologiích a novinkách usnadňujících přípravu běžek.
  • Sobota: dvoufázový výukový trénink zaměřený na klasiku s důrazem na nácvik správného odrazu. Během tréninku bude pořízen videozáznam z nácviku techniky. Ve večerních hodinách pak na základě tohoto videa společně rozebereme technické chyby. Večer proběhne workshop o mazání běžek.
  • Neděle: dopolední tréninková fáze zaměřená na klasickou techniku s důrazem na rozdílnost a správnost použití jednotlivých technik s ohledem na profil trati. Lehčí odpolední fáze ve znamení projížďky po okolí. Kemp obvykle zakončujeme kolem 16 hodiny.

Potřebné vybavení:

  • Běžky a hole na klasiku, boty (ideální je mít vlastní vybavení, v případě potřeby Vám však vybavená rádi zapůjčíme a dovezeme rovnou na kurz, cena za zapůjčení vybavení se řídí aktuálním ceníkem)
  • Základní sada vosků (modrý, fialový a červený tuhý vosk i klistr), smývač, korek. (Vše bude možné dokoupit na místě).
  • Funkční oblečení vhodné na outdoorové sporty (spoustu času strávíme venku).

Ubytování:

Zajištěno v krásné stylové Chalupě u Fryšávky, kde se budete cítit, jako v pohádce. Kromě útulných pokojů zde najdete stylovou společenskou místnost, kde nechybí ani kachlová kamna. Po celodenním lyžování jistě také oceníte možnost využít finskou saunu.

Stravování:

Během celého kempu je zajištěn pitný režim a strava formou plné penze (začínáme páteční večeří a končíme nedělním obědem). V případě zájmu můžeme zajistit i vegetariánskou variantu stravování.

Doprava:

Vlastní, po domluvě možnost spolujízdy s instruktorem.

Cena a platba:

Cena kempu pro dospělého je 3 600,- Kč a cena pro dítě je 2 800 Kč (do 12 let) (V ceně je zahrnuta celodenní péče zkušených trenérů běžeckého lyžování. Ubytování, plná penze a pitný režim). Kurz se zpravidla platí až na místě v hotovosti, ale v případě zájmu je možné ho uhradit předem platbou na účet.

Přihlášky a informace:

Na základě vyplnění PŘIHLAŠOVACÍHO FORMULÁŘE Vám bude zaslána zálohová faktura ve výši 1 000 Kč, po jejíž uhrazení bude přihláška považována za závaznou. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na mailto:vank.michal__at__sunsport.cz, případně volejte Tel: 725 701 214

Autor:
Michal Vank
Pojištění Alpenverein