24. - 26. 1. 2020

Kurz běžeckého lyžování, Rejvíz - bruslení + klasika pokročilý

Výukový kurz

Intenzívní výukový kurz běhu na lyžích zaměřený nejen na bruslení, ale i na rozvoj klasické techniky, a to na jednom z nejkrásnějších míst v Jeseníkách.

Od pátečního podvečera do nedělního podvečera o Vás budou pečovat zkušení trenéři. Během čtyř praktických tréninků se zaměříme nejen na největší úskalí bruslařské techniky, jako je např. správné přenesení váhy, ale také se zaměříme na rozvoj klasické techniky. Praktickou výuku v odpoledních a večerních hodinách skvěle doplňují aktivity v suchu a teple: přednáška "jak se vyhnout mazání", videorozbor jízdy jednotlivých účastníků kurzu, workshop o mazání běžek.

Maximálně se snažíme, aby Vám dva a půl dne strávené s námi přinesly co možná největší pokrok. Počet trenérů přizpůsobujeme počtu účastníků tak, aby jeden trenér pečoval maximálně o osm klientů pokud možno na podobné úrovni pokročilosti. Vyučujeme podle aktuální metodiky Svazu lyžování a do výuky vkládáme vlastní mnohaleté zkušenosti. V případě účasti dětí lze vytvořit dětskou skupinu (od 7 let). Program této skupiny je vždy úměrný věku dětí a aktuálnímu počasí.

Předpokládaný program kurzu:

  • Pátek: Sraz účastníků v 19:00 . Kurz zahájíme praktickou přednáškou o nemazacích technologiích a novinkách usnadňujících přípravu běžek.
  • Sobota: dvoufázový výukový trénink zaměřený na precizní zvládnutí základů bruslařské techniky. Seznámíme se základními cviky pro rozvoj bruslařské techniky. Naučíme se rozpoznat základní technické chyby. Během tréninku bude pořízen videozáznam z nácviku techniky. Ve večerních hodinách pak na základě tohoto videa společně rozebereme technické chyby. Večer proběhne workshop o přípravě běžek.
  • Neděle: dopolední tréninková fáze zaměřená na rozvoj klasické techniky. Zaměříme se na rozdílnost a správnost použití klasické technik s ohledem na profil trati. Lehčí odpolední fáze ve znamení projížďky po okolí. Kemp obvykle zakončujeme kolem 16 hodiny.

Potřebné vybavení:

  • Běžky a hole na bruslení/klasiku, boty (ideální je mít vlastní vybavení, v případě potřeby Vám však vybavená rádi zapůjčíme a dovezeme rovnou na kurz, cena za zapůjčení vybavení se řídí aktuálním ceníkem)
  • Základní sada vosků (modrý, fialový a červený tuhý vosk i klistr), smývač, korek. (Vše bude možné dokoupit na místě).
  • Funkční oblečení vhodné na outdoorové sporty (spoustu času strávíme venku).

Ubytování:

Zajištěno v krásném stylovém penzionu Rejvíz, kde se budete cítit, jako v pohádce. Kromě útulných pokojů zde najdete také ideální podmínky pro relax. Po celodenním lyžování jistě oceníte možnost využít bazén, saunu či dokonce whirpool (není v obsaženo v ceně kurzu).

Stravování:

Během celého kempu je zajištěn pitný režim a strava formou plné penze (začínáme páteční večeří a končíme nedělním obědem). V případě zájmu můžeme zajistit i vegetariánskou variantu stravování.

Doprava:

Vlastní, po domluvě možnost spolujízdy s instruktorem.

Cena a platba:

Cena kempu pro dospělého je 3 900,- Kč a cena pro dítě je 3 000 Kč (do 12 let) (V ceně je zahrnuta celodenní péče zkušených trenérů běžeckého lyžování. Ubytování s plnou penzí). Kurz se zpravidla platí až na místě v hotovosti, ale v případě zájmu je možné ho uhradit předem platbou na účet.

Přihlášky a informace:

Na základě vyplnění PŘIHLAŠOVACÍHO FORMULÁŘE Vám bude zaslána zálohová faktura ve výši 1 000 Kč, po jejíž uhrazení bude přihláška považována za závaznou. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na mailto:vank.michal__at__sunsport.cz, případně volejte Tel: 725 701 214

Autor:
Michal Vank
Pojištění Alpenverein