14. - 17. 11. 2019

Kurz běžeckého lyžování - Tauplitz

Výukový kurz

Vyrazte s námi na první sníh do malebného rakouského střediska Tauplitz v době, kdy u nás sníh ještě neleží! Čeká nás minimálně 12 km pečlivě upravovaných běžeckých tratí v krásném prostředí náhorní plošiny Tauplitz Alm.

Od sobotního odpoledne do úterního dopoledne o Vás budou pečovat zkušení trenéři. Během šesti praktických „tréninků“ se seznámíme se správným provedením lyžařské techniky a veškeré získané dovednosti si zafixujeme. Procvičíme klasickou techniku i bruslení. Praktickou výuku v odpoledních a večerních hodinách skvěle doplňují aktivity v suchu a teple: workshop mazání běžek, přednáška o nemazacích běžkách a videorozbor jízdy jednotlivých účastníků. Maximálně se snažíme, aby Vám kurz přinesl co možná největší pokrok. Počet trenérů přizpůsobujeme počtu účastníků tak, aby jeden trenér pečoval maximálně o sedm klientů pokud možno na podobné úrovni pokročilosti. Kurz běžeckého lyžování na Tauplitz Alm je určen všem, kteří na běžkách již jezdí, ale rádi rádi by zapracovali na své technice, tak aby se jim lépe jezdilo či porazily nějakého toho soupeře na svém oblíbeném závodě.

Předpokládaný program:

Sobota: sraz účastníků v 7:00 před obchodem Sun sport (Kšírova 32, 619 00 Brno). Doprava do místa ubytování (přibližně 5 h.) a následný oběd, po kterém bude výukový trénink zaměřený na klasiku s důrazem na nácvik správného lyžařského postoje a techniky dle metodické řady. Workshop o mazání a údržbě běžek.

Neděle: dvoufázový výukový trénink zaměřený na klasiku s důrazem na rozdílnost a správnost použití jednotlivých technik s ohledem na profil trati. Během tréninku bude pořízen videozáznam z nácviku techniky. Ve večerních hodinách pak na základě tohoto videa společně rozebereme technické chyby.

Pondělí: dvoufázový výukový trénink zaměřený na bruslařskou techniku s důrazem na nácvik správného lyžařského postoje a techniky dle metodické řady. Během tréninku bude pořízen videozáznam z nácviku techniky. Ve večerních hodinách pak na základě tohoto videa společně rozebereme technické chyby.

Úterý: závěrečná lehčí fáze libovolnou technikou. Lehký oběd a návrat zpět do Brna. Příjezd k Sun sportu přibližně ve 20 h.

Potřebné vybavení:

  • Běžky a hole na klasiku i bruslení, boty (ideální je mít vlastní vybavení, lze však po domluvě zapůjčit v provozovně Sun sport)
  • Základní sada vosků (modrý, fialový a červený tuhý vosk i klistr), smývač, korek (vše bude možné dokoupit na místě).
  • Funkční oblečení vhodné na outdoorové sporty (spoustu času strávíme venku).

Ubytování a stravování: Ubytování je zajištěno v české chatě Haus Alpin, kde jsou k dispozici 2, 3 a 4 lůžkové pokoje s umyvadlem, sprchy a WC jsou na chodbě. Během celého kempu je zajištěn pitný režim a strava formou polopenze (začínáme sobotním lehkým obědem a končíme úterním lehkým obědem). Ačkoliv se jedná o polopenzi, tak k obědu je podávána polévka a pečivo, takže hlady určitě nebudete. Lze však využít možnosti tamní restaurace, kde naleznete kromě českých jídel třeba i české pivo =).

Cena: 8 800 Kč V ceně je zahrnuta celodenní péče zkušených trenérů běžeckého lyžování, ubytování, polopenze (vč. polévky k obědu), pitný režim, doprava osob a materiálu na místo (v případě potřeby). V ceně není zahrnuto pojištění, obědy, zapůjčení potřebného vybavení.

Přihlášky a informace: Přihlášky prostřednictvím níže uvedeného formuláře, pro více informací pište nebo volejte Michal Vank mailto:vank.michal__at__sunsport.cz, 725 701 214.

Uzavírka přihlášek je 7 dní před zahájením kurzu. Na základě přihlášky Vám bude zaslány pokyny k zálohové platbě. Po jejím zaplacení považujeme přihlášku za závaznou. V případě zrušení kempu z důvodu špatných sněhových podmínek popřípadě malého zájmu účastníků Vám bude záloha neprodleně vrácena v plné výši.

Autor:
Michal Vank
Pojištění Alpenverein