Odpoledne na kolečkových lyžích - Brno - Komárov

Výukový kurz

Odpolední výukové kurzy na kolečkových lyžích jsou určeny pro úplné začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. Během dvouhodinového tréninku se seznámíme se základy jízdy na „kolečkáčích“ především v bruslařské technice.

Kolečkové lyže – pro někoho ideální tréninkový prostředek pro zimní aktivity na běžkách, pro někoho nový způsob, jak se přes léto udržovat v dobré fyzické kondici a pro někoho velmi příjemný způsob pohybu vpřed. To všechno může být jízda na kolečkových lyžích. Každopádně při dobrém provedení se jedná o velmi zdraví-prospěšný sport, neboť stejně jako běh na lyžích rovnoměrně zatěžuje celé tělo.

Odpolední výukové kurzy na kolečkových lyžích jsou díky rovinatému terénu určeny pro úplné začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. Během dvouhodinového tréninku se seznámíme se základy jízdy na „kolečkáčích“ a to především v bruslařské technice. K prvním krůčkům není nutná znalost jízdy na běžkách. Všemožně se snažíme, aby Vám cca 120 minut strávených s námi přinesly co možná největší pokrok. Počet trenérů přizpůsobujeme počtu účastníků tak, aby jeden trenér (většinou držitel licence B nebo C) pečoval maximálně o pět klientů pokud možno na podobné úrovni pokročilosti. Do výuky vkládáme vlastní mnohaleté zkušenosti i metodická pravidla Svazu lyžařů.

Termíny:

Aktuální termíny: 21.4.2016

Předpokládaný program:


Sraz účastníků v 16:00 Kšírova 32, Sun sport. Následuje seznámení s technikou, základní teoretická průprava. Následně odjíždíme na cyklostezku vedoucí kolem Svratky. Zde se věnujeme nacvičování správné techniky skluzu, držení těla. Seznámíme se s různými způsoby odrazu i odpichu, vše budeme s trpělivostí procvičovat a krůček po krůčku vylepšovat. Ukončení výuky kolem 18 hodiny opět v Sun sportu.

Potřebné vybavení:

  • Kolečkové lyže (ideální je mít vlastní vybavení, lze však po domluvě zapůjčit v provozovně Sun sport)
  • Hole na bruslení (výška cca po nos) – doporučujeme tvrzené hroty vyráběné speciálně na použití na asfaltu. Možnost zakoupení v Sun sportu, kde Vám zdarma hroty na Vašich hůlkách vyměníme
  • Boty na běžky (ideální je mít vlastní vybavení, lze však po domluvě zapůjčit v provozovně Sun sport)
  • Pro první krůčky doporučujeme chrániče kolen i loktů, rukavice na běžky nebo na kolo a cyklistickou přilbu
  • Funkční oblečení vhodné na outdoorové sporty

Cena:

Cena: 390,- Kč/osoba (v ceně je péče instruktora a zapůjčení kolečkových lyží. V případě vlastního vybavení 50 Kč sleva)

Přihlášky a informace:

Přihlášky zasílejte na e-mail: telecky.tomas(zavináč)sunsport.cz, případně volejte: 734 202 222 - Uzavírka přihlášek vždy den před zahájením kurzu.

tt
Autor:
Tomáš Telecký (Momo)
Pojištění Alpenverein