Salza - skutečná perla evropských řek

Sen každého vodáka

Jedna z nekrásnějších řek, o kterých se vodákům zdává. Průzračná peřejnatá voda, stále se měnící výhledy na alpské štíty. To vše a ještě mnohem více je Salza ve Štýrských Alpách

Klub outdoorových aktivit KOA Brno, z.s. pořádá dvoudenní splutí Salzy - řeky patřící k nejkrásnějším vodáckým zážitkům snad všech kanoistů či kajakářů. Celoročně sjízdná řeka s průzračnou vodou plná zatáček, romantických soutěsek a nádherných výhledů na okolní štíty Alp.

Splutí s námi probíhá v malých skupinách 4 - 8 lodí. Po celou dobu plavby dohlíží na bezpečnost zkušení licencovaní instruktoři. Úkolem instruktorů je také pomáhat při získávání správných vodáckých návyků a dovedností (efektivní pádlování, používání náklonů, čtení vody, atd.). Přestože během plavby narazíme i na obtížnější úseky, je tato řeka vhodná i pro začínající kanoisty. U kajakářů je však nutností alespoň průměrné ovládání lodě (zatáčení, náklony, bezpečné přistávání)

Předpokládaný program


Odjezd v sobotu v 6:30 od Sun sportu na Kšírově 32.

První den nás čeká splutí řeky Salzy. Řeku splouváme v malých skupinkách 4 - 8 lodí. Instruktoři na kajacích pomohou se zvládnutím základních záběrů, ovládání lodi a během plavby jsou připraveni v případě potřeby pomoci. Přestože během plavby narazíme i na obtížnější úseky, je tato řeka vhodná i pro začínající kánoisty. Ubytujeme se v kempu u řeky, v horském městečku Wildalpen. Večer odpočinek u táboráku, pro zájemce lze domluvit saunu v horním Wildalpenu. Ve Wildalpenu se také nabízí mnoho krátkých, ale nezapomenutelných výšlapů do okolí.

Druhý den, po romantické snídani pod horskými štíty vyrazíme na druhou, mírně obtížnější část plavby dlouhou 23km. Třešničkou na dortu je poslední úsek řeky – obávaná, ale nádherná soutěska. V odpoledních hodinách odjedeme domů, obvyklý příjezd do Brna kolem 21 hodiny.

Alternativní program - vodu lze nahradit krásnou horskou vycházkou ke kaskádě vodopádů, nebo výstupem zajištěnou cestou (klettersteig) na skalní štít rozpínající se přímo nad řekou. V údolí řeky Salzy se nachází několik vesniček a vodáckých základen, kde lze okusit různé speciality místního kraje.

Nocleh a strava

Přespání je možné v kempu ve vlastním stanu, na posteli v ubytovně, nebo v apartmánu. V kempu je možnost vaření nebo je možné navštívit místní Gasthaus eventuelně ráno využít využít služeb místního pojízdného pekaře. Kemp je vybaven teplou sprchou bez poplatku.

Vybavení

V ceně akce je zápujčení kompletního vodáckého vybavení: loď, pádla, vesty, přilby, neopreny, neoprenové botky a bundičky, nepromokavý lodní pytel.

Doporučujeme si vzít pod neopren plavky a funkční tričko s dlouhým rukávem. Brýle je vhodné pojistit šňůrkou proti uplavání.

Budou se hodit i věci na kempování v přírodě, kompletní rezervní oblečení, čelovka, nůž, osobní lékárnička, mobilní telefon.

Cena: 2490,-kč/osoba

Cena zahrnuje zapůjčení veškerého vodáckého materiálu (lodě, vesta, pádlo, přilba, lodní pytel, bunda, neoprénový oblek a boty) a instruktorský doprovod. Cena nezahrnuje ubytování, pojištění, dopravu, poplatky za splutí Salzy, poplatky za vstup na ferraty a vodopády.

Objednávky a informace: Tomáš Telecký, na telefonním čísle +420 734 202 222 nebo pomocí kontaktního formuláře níže. Přihlášeným zašleme podrobné informace.

Výlet pořádá klub outdoorových aktivit KOA Brno, z.s. pro své členy. Zaplacením výletu se automaticky stáváte členem klubu.

tt
Autor:
Tomáš Telecký (Momo)
Pojištění Alpenverein