14. - 16. 2. 2020

Skialpový kurz pro začátečníky - Dolní Morava

Výukový kurz

Lákají tě "tulení" pásy? Chceš vyzkoušet něco jiného než stát pod sjezdovkou ve frontě? Chceš zažít volnost pohybu a spojení s horami? Připravili jsme pro Vás intenzívní výukový kemp na Skialpech v Jeseníkách. Je určen především pro začátečníky a začínající skialpinisty, kteří se chtějí pod vedením zkušených trenérů naučit či zdokonalit v pohybu v horách a na lyžích.

Sun sport a Dynafit Vám nově přináší kurzy skialpinismu.

Instruktoři: Sportovci se zkušenostmi jak z hor, tak závodního skialpinismu, kteří své zkušenosti a lásku k horám předávají dál.

Na třídenním kurzu Vám ukážeme základní technické zvládání skialpinistického vybavení - nasazování a sundávání pásů, uchovávání pásů během tůry, ovládání vázání a mnoho dalšího..

Průběh kurzu

Sraz účastníků v pátek v 17 hodin u chaty "U slona" na Dolní Moravě. Proběhne první seznámení účastníků a seznámení s materiálem na sněhu. Po večeři proběhne úvodní meeting, kde si projdeme základy skialpinismu a jeho historii.

V sobotu ráno se lehce před snídaní protáhnme, poté nasnídáme a rozdělíme se do dvou skupin. Kde budeme ve vhodných a mírných terénech nacvičovat techniku stoupání, traversování a cik-caků. Odpoledne si pak vyzkoušíme lehčí sjezdy po pevné sjezdovce.

Po celou dobu kurzu je možné využívat skialpinistickou výbavu od Dynafitu - boty a lyže.

Během tréninku bude pořízen videozáznam z nácviku techniky. Ve večerních hodinách pak na základě tohoto videa společně rozebereme technické chyby. Večer proběhne poučení ohledně techniky a nastane malá přednáška o pohybu v horách s besedou o proběhlých závodech a výletech na skialpech u nás i v zahraničí.

Neděle Začneme ranní rozcvičkou a chutnou sportovní snídaní. Vyrazíme směrem na Kralický Sněžník a užijeme si pohyb ve volné přírodě a volné, ale bezpečné sjezdy. Po dopolední části si zajdeme na lehký oběd vyhodnotíme kurz a rozloučíme se.

Cena: 3790 kč

Pro účastníky, kteří chtějí přijet v sobotu ráno (začínají snídaní) cena 2990,-

V ceně je zahrnuto : Ubytování v luxusním penzionu na Dolní Moravě. Pátek: večeře, Sobota: snídaně, večeře , Neděle: snídaně a lehký oběd na závěr. balíček sportovní výživy, péče instruktoru po celou dobu kurzu.

Je možné domluvit zapůjčení kompletní skialpové výbavy. Neváhejte se zeptat :)

DSC_0660
Autor:
David Foller
Pojištění Alpenverein