Běžkohrátky, Jiříkovice - kurz lyžování pro celou rodinu

13. - 15. 1. 2023
Běžky a kolečkové lyže
CZK 3 500,-

Běžkohrátky, to je víkend plný lyžování a zábavy určený pro aktivní rodiny s dětmi. Od pátečního podvečera do nedělního podvečera se postaráme o Vás i Vaše potomky.

Dětská skupina si kromě běžkování užije také spoustu zábavy při stavění sněhuláků či iglú, zatímco skupina dospělých vyrazí pod dohledem zkušených instruktorů na projížďku po okolí doplněnou o výuku správné techniky. Program v dopoledních a odpoledních hodinách skvěle doplňují aktivity v suchu a teple: workshopy přípravy/údržby běžek pro dospělé a pro děti hry v tělocvičně. Program dětské skupiny je vždy úměrný věku dětí a aktuálnímu počasí. Kemp je vhodný pro děti od 6 let do 12 let.

Místo konání:

Jiříkovice je malá obec ležící přibližně mezi Novým Městem na Moravě a Vlachovicemi, což je z hlediska běžeckého lyžování prakticky ideální lokalita. Při dostatečné sněhové pokrývce vyrazíme, rovnou od roubenky na běžkách, na vyhlášené běžkařskě tratě vedoucí v okolí Vlachovi či Tří Studní. Naopak při špatných sněhových podmínkách budeme využívat nedalekou Vysočina Arenu. Pokud by z důvodu konání závodů nebylo možné Arenu využít, tak potom by byly běžkohrátky přesunuty do Jeseníku (na Praděd).

Sraz a konec:

Sraz účastníků v pátek v 17:00 (Roubenka Jiříkovice - https://mapy.cz/s/bucajajacu ). Následuje ubytování a lehká večeře, příprava běžek na následující den. Kemp obvykle zakončujeme kolem 16 hodiny. 

Potřebné vybavení:

  • Běžky a hole na klasiku, boty (ideální je mít vlastní vybavení, v případě potřeby Vám však vybavená rádi zapůjčíme a dovezeme rovnou na kurz, cena za zapůjčení vybavení se řídí aktuálním ceníkem
  • Základní sada vosků (modrý, fialový a červený tuhý vosk i klistr), smývač, korek. (Vše bude možné dokoupit na místě).
  • Funkční oblečení vhodné na outdoorové sporty (spoustu času strávíme venku).

 

Ubytování:

Zajištěno v krásné roubence v Jiříkovicích, kde se budete cítit, jako v pohádce. Kromě útulných pokojů zde najdete stylovou společenskou místnost, kde nechybí krb, pohodlná křesla ani kvalitní hi-fi ozvučení s dostatečným výběrem vinylových desek. Rodiny s dětmi ocení tělocvičnu, která se nachází v suterénu. Samozřejmostí je také propracovaná lyžárna. 4lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením.

Stravování:
Během celého kempu je zajištěn pitný režim a strava formou plné penze (začínáme páteční večeří a končíme nedělním obědem). V případě zájmu můžeme zajistit i vegetariánskou variantu stravování.


Cena a platba:
Cena kempu pro dospělého je 3 500,- Kč a cena pro dítě je 2 900 Kč (do 12 let) (v ceně je zahrnuta celodenní péče zkušených trenérů běžeckého lyžování, ubytování, plná penze a pitný režim). Kurz se zpravidla platí až na místě v hotovosti, ale v případě zájmu je možné ho uhradit předem platbou na účet.

Přihlášky a informace:
Na základě vyplnění PŘIHLAŠOVACÍHO FORMULÁŘE Vám bude zaslána zálohová faktura ve výši 1 500 Kč, po jejíž uhrazení bude přihláška považována za závaznou. V případě

Jak to vypadalo minule:

Za tuto akci odpovídá:

Michal Vank

Běžecké lyžování a kolečkové lyže
vank.michal [at] sunsport [dot] cz
+420 725 701 214