Dunaj - Labyrintem slepých ramen

26. - 28. 8. 2022
Seakayaky/Paddleboard
CZK 3 000,-

Dunaj se pyšní mnoha kilometry slepých ramen. V seakayaku do tohoto zapomenutého kraje vyplujeme na dobrodružnou plavbu.
Jen zpěv ptáků a šplouchání vody nás bude provázet při plavbě po mrtvých či slepých ramenech Dunaje.
Prožijeme dvě noci v nádherné divočině , proplujeme 40 km divokou přírodou.
Nechte se překvapit krásou a čistotou vody v tomto úžasném říčním labyrintu.

Obvyklý průběh: 


Pátek 

Odjezd v podvečer z Brna směr Čunovo. Po přijezdu se obvykle již smráká. My přesto balíme všechny potřebné věci do kajaků a z Čunovského jezera zahajujeme plavbu. Po chvilce již plujeme po hlavním toku Dunaje a za tmy mizíme v jeho slepých ramenech k našemu prvnímu tábořišti.


Sobota

Pádlujeme zapomenutou částí světa. Dinosaura nepotkáme, ale budete při podplouvání spadených klád v labyrintu velkých i miniaturních ramen Dunaje si tak trochu jako na cestě do pravěku možná budete připadat. Večer ulehneme v divočině a užijeme si noc plnou hvězd. V případě špatného počasí lze využít možnosti přespání v kempu.

 

Neděle

Propádlujeme ještě pár hodin v neskutečně čistých slepých ramen a vrátíme se zpět do civilace. S hlavou plnou nevšedních zážitků sbalíme věci a vrátíme se do reality. Do Brna přijíždíme většinou až ve večerních hodinách. 

  

Obtížnost:

Plavba je určena pro začátečníky i pokročilé průměrně zdatné paddlery. Pro milovníky pádlování v nedotčené přírodě, nadšené pro spaní pod hvězdami. Pro romantiky a dobrodruhy. Pro ty, co rádi objevují a hledají nevšední zážitky.

Mluvíme o Vás, ale nejste si jisti, zda plavbu zvládnete? Své schopnosti si můžete ověřit například při pravidelném pádlování na brněnské přehradě.

 

Plavidlo:

Poplujeme na mořském kajaku s kormidlem pro jednu (single seakayak). Lodě mají dostatečný úložný prostor pro všechny potřebné věci, které pro putování budete potřebovat.

 

Cena: 3000Kč


Cena zahrnuje:

  • Dopravu osob i materiálu.
  • Zapůjčení veškerého potřebného vodáckého vybavení (loď, špricka, vesta, v případě zájmu i vodácká bunda a neoprenové boty Hiko Rafter).
  • Doprovod licencovaného instruktora znalého terén po celou dobu plavby. (pátek - neděle).
  • Zajištění grilu a uhlí

Cena nezahrnuje:

  • Pojištění osob
  • stravu
  • ubytování

 

Nehodí se Vám termín? je Vás skupina 6 a více osob? Chcete si udělat s kolegy parádní teambuilding? Kontaktujte nás, vytvoříme vám vlastní termín. 

Jízdu na mořském kajaku si můžete před akcí vyzkoušet v rámci pravidelného pádlování na Brněnské přehradě.  O čem seakayaking je zjistíte na našem youtube kanálu. Všechny naše výlety můžete darovat svým blízkým formou dárkového poukazu

Více informací na info [at] sunsport [dot] cz nebo na telefonu 734202223. Výlet pořádá klub outdoorových aktivit KOA Brno, z.s. pro své členy. Zaplacením výletu se automaticky stáváte členem klubu.

 

 

Jak to vypadalo minule:

Za tuto akci odpovídá:

Alča Měchurová

Seakayaking, vodácký instruktor
info [at] sunsport [dot] cz
+420 734 603 198