Kurz běhu na lyžích, Jiříkovice - klasika začátečník/ mírně pokročilý

28. - 30. 1. 2022
Běžky a kolečkové lyže
CZK 3 800,-

Intenzívní výukový kurz běhu na lyžích na Novoměstsku je určen pro začátečníky i pokročilejší běžkaře, kteří se chtějí pod vedením zkušených trenérů naučit či zdokonalit v klasice.

Od pátečního podvečera do nedělního podvečera o Vás budou pečovat zkušení trenéři. Během čtyř praktických tréninků se zaměříme nejen na největší úskalí klasické techniky, jako správný lyžařský postoj a správné provedení odrazu, ale také na rozdílnost techniky s ohledem na profil trati. Praktickou výuku v odpoledních a večerních hodinách skvěle doplňují aktivity v suchu a teple: přednáška o přípravě a údržbě běžek a videorozbor jízdy jednotlivých účastníků kurzu.

Maximálně se snažíme, aby Vám dva a půl dne strávené s námi přinesly co možná největší pokrok. Počet trenérů přizpůsobujeme počtu účastníků tak, aby jeden trenér pečoval maximálně o osm klientů pokud možno na podobné úrovni pokročilosti. Vyučujeme podle aktuální metodiky Svazu lyžování a do výuky vkládáme vlastní mnohaleté zkušenosti. V případě účasti dětí lze vytvořit dětskou skupinu (od 7 let). Program této skupiny je vždy úměrný věku dětí a aktuálnímu počasí.

Místo konání:

Jiříkovice je malá obec ležící přibližně mezi Novým Městem na Moravě a Vlachovicemi, což je zhlediska běžeckého lyžování prakticky ideální lokalita. Při dostatečné sněhové pokrývce vyrazíme, rovnou od roubenky na běžkách, na vyhlášené běžkařskě tratě vedoucí v okolí Vlachovi či Tří Stduní. Naopak při špatných sněhových podmínkách budeme využívat nedalekou Vysočina Arenu, která je díky umělému sněhu zárukou kvalitního lyžování prakticky za všech povětrnostních podmínek. 


Předpokládaný program kurzu:

  • Pátek: Sraz účastníků v 17:00 . Kurz zahájíme praktickou přednáškou o přípravě a údržbě běžek
  • Sobota: dvoufázový výukový trénink zaměřený na klasiku s důrazem na nácvik správného odrazu. Během tréninku bude pořízen videozáznam z nácviku techniky. Ve večerních hodinách pak na základě tohoto videa společně rozebereme technické chyby. 
  • Neděle: dopolední tréninková fáze zaměřená na klasickou techniku s důrazem na rozdílnost a správnost použití jednotlivých technik s ohledem na profil trati. Lehčí odpolední fáze ve znamení projížďky po okolí. Kemp obvykle zakončujeme kolem 16 hodiny.

Potřebné vybavení:

  • Běžky a hole na klasiku, boty (ideální je mít vlastní vybavení, v případě potřeby Vám však vybavení rádi zapůjčíme a dovezeme rovnou na kurz, cena za zapůjčení vybavení se řídí aktuálním ceníkem)
  • Základní sada vosků (modrý, fialový a červený tuhý vosk i klistr), smývač, korek. Vše bude možné dokoupit na místě.
  • Funkční oblečení vhodné na outdoorové sporty (spoustu času strávíme venku), ledvinka na pití a brýle.


Ubytování:
Zajištěno v krásné roubence v Jiříkovicích, kde se budete cítit, jako v pohádce. Kromě útulných pokojů zde najdete stylovou společenskou místnost, kde nechybí krb, pohodlná křesla ani kvalitní hi-fi ozvučení s dostatečným výběrem vinylových desek. Rodiny s dětmi ocení tělocvičnu, která se nachází v suterénu. Samozřejmostí je také propracovaná lyžárna. 4lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. V případě zájmu je možné, za příplatek 2 000 Kč, zajistit samostatný pokoj pouze pro Vás.

Stravování:
Během celého kempu je zajištěn pitný režim a strava formou plné penze (začínáme páteční večeří a končíme nedělním obědem). V případě zájmu můžeme zajistit i vegetariánskou variantu stravování.

Doprava:
Vlastní, po domluvě možnost spolujízdy s instruktorem.

Cena a platba:
Cena kempu pro dospělého je 3 800,- Kč a cena pro dítě je 2 800 Kč (do 12 let) (V ceně je zahrnuta celodenní péče zkušených trenérů běžeckého lyžování. Ubytování, plná penze a pitný režim). Kurz se zpravidla platí až na místě v hotovosti, ale v případě zájmu je možné ho uhradit předem platbou na účet.

Přihlášky a informace:
Na základě vyplnění PŘIHLAŠOVACÍHO FORMULÁŘE Vám bude zaslána zálohová faktura ve výši 1 500 Kč, po jejíž uhrazení bude přihláška považována za závaznou. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na mailto:vank.michal [at] sunsport [dot] cz, případně volejte Tel: 725 701 214

Jak to vypadalo minule:

Za tuto akci odpovídá:

Michal Vank

Běžecké lyžování a kolečkové lyže
vank.michal [at] sunsport [dot] cz
+420 725 701 214