26. 2. 2018

Ideální máza na Jesenickou 24

Vytrvalostní extrémní 24 hodinový závod v krásném prostředí Paprsku. Jako zkušení závodníci a trenéři víme, že pro radost z jízdy je základem dobrý servis - zkrátka kdo maže ten jede. Připravili jsme si pro vás pár tipů jak se na tuto akci dobře připravit.

Vypadá to, že letošním ročník nás poctí mrazivými podmínkami. Úplně konkrétní tipy pro vás budeme aktualizovat především během pátku a soboty. Je ale pár věcí, které už si můžete nachystat hned. Pohlídat si aby byly lyže dobře očištěné. Vyznačit si komoru a tu si jemně zdrsnit smirkem. Základový vosk pak bude lépe držet. Nezapomínejte, že lepší je vždy nanášet vosk ve více drobnějších vrstvách než tam najednou dát vše. První vrstvu můžete zažehlit.

Doporučení vypíše nás servisman pro značky Swix. Aktuální informace můžete očekávat během pátku a soboty, podle aktuálního počasí a sněhových podmínek.

Předpověď počasí se nám od začátku týdne poměrně výrazně změnila a vypadá to, že víkendové počasí bude stále ještě ve znamení silných mrazů, takže jsme pro vás upravili doporučenou mázu.

Klasika:

Swix: Jako základovou vrstvu doporučujeme zažehlit tenkou vrstvu podkladového vosku VG35 (případně lze zažehlit i modrý vosk V30. Na to poté přijde kombinace obyčejného modrého vosku V30 a modrého závodního vosku VR30. Na podkladovou vrstvu doporučujeme nanést celkem 4 tenké vrstvy, kdy nejprve začneme voskem V30, takže mázu tedy zakončíme VR30. Pro zrychlení mázy lze ještě použít REX hydrex, který se nanáší na výslednou mázu.

Skate:

Jako základový vosk bych doporučujeme zelený parafín od Swixu CH4, na který poté přijdou 2 vrstvy zeleného LF4. případně lze použít i nové tyrkysové LF5 od Swixu.Do takto chladných podmínek HF parafín používat nemusíte

:-) A ty komu to dobře jezdí i na cukr, můžeme doporučit jako vhodný doplněk jídelníčku energetické gely Enervit :-)

Autor:
Terka Cupáková
Pojištění Alpenverein