Sunsportí tipy: Kde hledat informace o sněhu pro běžkaře

05.02.2020

Kde se dá sakra tuhle zimu běžkovat? Přinášíme tipy, kam se v nekonečném interetu podívat a kde načepáte nejnovější onformace o sjízdnosti či upravenosti běžkařských areálů.

Kde hledat informace pro běžkaře? I v tuto méně příznivou zimu platí, že KDO CHCE BĚŽKOVAT, STOPU SI VŽDY NAJDE. Ale zatímco hledání opravdového sněhu je čím dál složitější, hledání informací o sněhu je s přístupem na internet hračka.

Chcete o víkendu naskočit do bílé stopy ve Vaší oblíbené lokalitě? Pak jsou nejspolehlivějším parťákem při zkoumání aktuálních podmínek webkamery v daném místě. Stačí zadat například „Praděd Webkamery“ Webkamera Praděd a můžete si vybírat z pohledů do krajiny hned z několika míst. Jedinou nástrahou bývá tma či mlha, ale většinou se můžete kochat snímky krajiny i několik hodin zpětně.

Chcete jet o víkendu za ideálními podmínkami pro běžkaře a je vám jedno kam? Máte na výběr hned z několika serverů, které Vás informují nejen o výši sněhové pokrývky, ale také o aktuální situaci se stopami. Doporučujme www.kamzasnehem.cz, www.skimapa.cz nebo www.bilestopy.cz. Dnes Již ani u nás není výjimkou, že díky GPS zabudovaným v rolbách jednotlivých středisek, se dozvíte s přesností na minuty, kdy která trať byla naposledy upravena.

A v neposlední řadě jsou tu arény s umělým sněhem (Vysočina, Letohrad), ve kterých se nezapomíná ani na hodiny pro veřejnost či organizované skupiny. Zde je třeba sledovat weby jednotlivých provozovatelů, kteří informují o aktuálním dění v areálu a respektovat jejich pokyny.