Baťův kanál - půjčovna seakayaků

Baťův kanál - půjčovna seakayaků

Seakayaky/Paddleboard1. 7. - 31. 10. 2024

Projižďka v seakayaku po Baťově kanále nebo po řece Moravě., tj parádní vodácký výlet.
Využijte půjčovny mořských kajaků přímo v přístavišti Vnorovy a užijte si den na vodě s rodinou, dětmi, přáteli nebo kolegy.

Co je seakayak? 

Jedná se o úzkou loď dlouhou 4 až 6 metrů, vyrobenou z plastu či jiných odlehčených materiálů, vybavenou nejběžněji kormidlem. Je určena pro jednu (single kayak) nebo pro dvě osoby (double kayak). Některé double kayaky jsou vybaveny ještě třetí malou sedačkou, kde na krátké úseky celkem pohodlně usadíte menší dítě. Nejedná se o loď určenou do peřejí. Svým tvarem a délkou je uzpůsobena spíše na delší projížďky či expedice. Součástí každé lodi je nepromokavá komora, ve které bezpečně převezete veškeré vaše zavazadla.

Obtížnost:

Samotná plavba není obtížná a zvládne ji téměř každý. Vyjížďku v double seakayaku si můžete užít i s malými dětmi. Jde pouze o vaši kondici a chuť pádlovat. Vybrali jsme pro vás 5 tras, ze kterých je možno vybrat si dle sil, chuti a času.


Jak na to?

  • Vyberte si kterýkoli den od dubna do září
  • Navštivte naši půjčovnu přímo v přístavišti Vnorovy
  • Chcete -li mít jistotu - loď si předem rezervujte pomocí rezervačního formuláře popř. na tel.č. 739 673 449 nebo 602815874  
  • Plujte, pádlujte, užívejte si a bavte se
  • Poté nám loď opět vráťte a navštivte milé útulné občerstvení Přístaviště Vnorovy.
     

Doporučené trasy

1) Okruh:

Z přístaviště ve Vnorovech poplujete Baťovým kanálem až do Veselí nad Moravou, kde se necháte vyvézt plavební komorou. Napojíte se na řeku Moravu , obeplujete ostrov a po proudu pádlujete zpět do půjčovny ve Vnorovech. Délka trasy 11km, cca 4 - 6 hodin. Záleží na délce vašich přestávek. Plavbu s dětmi je možno si ve Veselí zpříjemnit návštěvou Adrenalin parku. 

 2) Tam a zpět:

Klidná hladina Baťova kanálu nabízí na mořském kajaku možnost plout v obou směrech . Jak po proudu , tak proti proudu. Pokud se necítíte na celý okruh, pak můžete z naší půjčovny ve Vnorovech vyplout a pádlovat až kam vám síly a chuť pustí. A když naznáte, že by to stačilo, vrátíte se po stejné trase zpět.  Délka trasy a čas závisí na vaši chuti a délce přestávek. Orientačně  2-4 hodin. 

 3) Do skanzenu:

Jedná se o nejkratší trasu vhodnou pro rodiny s malými dětmi. Vyplujete z přístaviště ve Vnorovech a pokračujete po Baťově kanále směr Strážnice. Cestou si užijete dvě plavební komory a to hned dvakrát - dvě cestou tam a dvě cestou zpátky.  Ve Stážnici si můžete dle chuti protáhnout nohy procházkou po skanzenu nebo zámeckým parkem a poté se po stejné vodní trase Baťovým kanálem vrátíte zpět do přístavu Vnorovy, kde svoji krásnou výletní plavbu zakončíte v příjemném přístavním občerstvení. Délka trasy (po vodě) 6km, cca 2 - 4 hodin, záleží na délce vašich přestávek.

 4) Meandry Moravy

Jednosměrný úsek Přístaviště Vnorovy - Rohatec. Vyplouváte z přístaviště ve Vnorovech a pod jezem už pádlujete po nádherně meandrující řece Moravě. Čeká vás projížďka úžasnou krajinou vátých písků.  Posvačíte na jedné z písečných pláží a užijete si nádherně meandrující původní rameno řeky Moravy.  POZOR - tato trasa je jednosměrná. Možný termín splutí je potřeba předem domluvit z důvodu odvozu lodí zpět do půjčovny.  Plavbu v seakayaku po meandrách Moravy je možné podniknout i jako celodenní výlet formou Duatlonu. Délka trasy 15 km, cca 4 - 5 hodin. 

 5) Okružní pádlovačka

Okruh pro zdatné a nenasytné pádlery nebo parádní víkendovka. Z přístaviště ve Vnorovech pádlujte po meandrech Moravy do Rohatce. Odtud po státní hranici říčkou Radějovkou napádlujete až do Baťova kanálu. V Petrově proplujete plavební komorou a ve Strážnici vás čekají další dvě, zcela unikátní plavební komory na vodní křižovatce s říčkou Veličkou. Vaše plavba končí opět v přístavišti Vnorovy, jehož příjemné občerstvení bude jistě zaslouženou odměnou pro vaše upádlované paže a duši zalitou nevšedním zážitkem.

Víkendovka: Dvoudenní okruh začínáte v přístavišti Rohatec plavbou po Baťově kanále do přístaviště Vnorovy. Zde si postavíte stan nebo ustelete pod širým nebem a ráno po vydatné snídani vyplujete po meandrách Moravy zpět do Rohatce. 

 

 K REZERVACI TERMÍNŮ A LODÍ VYUŽIJTE ONLINE REZERVAČNÍ FORMULÁŘ.

 

Ceník 2024

1 hodina

4 hodiny

Den

Svoz lodí z Rohatce

Single seakayak

(mořský kajak pro jednoho)

200,-Kč600,-900,- 300,-Kč/ skupina

Double seakayak

(mořský kajak pro dva)

300,-Kč1000,-1500,-300,-Kč/ skupina

 

V případě otázek nás neváhejte kontaktovat n atel 739 673 449 případně na emailu info [at] sunsport [dot] cz

Za tuto akci odpovídá:

Alča Měchurová

Seakayaking, vodácký instruktor

+420 739673449

Hodnocení
účastníků

Pádlování na seakajacích na přehradě s Vámi je paráda. Až natrénujeme, pustíme se s Vámi do delších výletů.
Petra Lišková
Prima parta, bezva akce.
Jimi Vyskočil
Jel jsem na mořském kajaku z Vídně do Bratislavy. Velmi kladně hodnotím přátelskou atmosféru mezi účastníky i od pořadatelů, ochotu pomáhat slabším.
Jan Schindler
Parta super lidiček. Absolvovala jsem s nimi výlet na seakayaku - dobře zorganizované, zapůjčení veškerého vybavení, zkušení instruktoři k ruce. Fantastické, doporučuji.
Petra Pavlíková