Dunaj - plavba údolím Wachau

Řeky, Firemní akce, Seakayaky/Paddleboard

Seakayak, nafukovací kánoe. Plavba po velkém Dunaji v jeho oblíbené části z Melku do Kremsu. Nechte se unášet proudem a ve společnosti velkých říčních parníků poznejte údolí Wachau s všemi jeho krásami.

Udělejte radost sobě, svým kamarádům a známým a prožijte jeden den na vlnách Dunaje v jednom z jeho nejkrásnějších úseků, v údolí Wachau. Plavba začíná v Melku kde Dunaj teče rychlostí cca 7 km/h. Za každým meandrem očekávejte jiné výhledy. Skály, vinice, staré hrady, zámky, kostelíky. Budeme propluvat mnoha vyhlášenými městečky (Spitz, Dürnstein), potkáme mnoho říčních parníků a po 34 kilometrech přistaneme. 

Obvyklý průběh: Odjezd v 7 hodin z Brna (další nástupní místa dle domluvy). po cca 2,5 hodinách příjezd do Melku. Pro zájemce krátká prohlídka kláštera a kolem 11 hodiny vyplutí. Dle domluvy zastávky v městečku Spitz nebo Dürnstein a po přibližně 3 až 4 hodinách plavby přistání v Kremsu. Odtud odjezd zpět, příjezd do Brna kolem 20 hodiny. 

Cena výletu: 1900,-Kč/osoba

Uvedená cena obsahuje: 

  • Doprava osob i materiálu na start plavby a zpět
  • Zapůjčení veškerého potřebného vodáckého vybavení (loď, špricka, vesta, vodácká bunda)
  • Doprovod instruktora po celou dobu plavby
  • Doprovodné vozidlo, které převeze suché věci ze startu do cíle

Vhodná plavidla: mořský singlekayak, mořský double kayak, nafukovací kánoe Baraka či pálava

Pro koho je plavba určena: mírně pokročilí a průměrně zdatní vodáci, kteří umí ovládat plavidlo

Bezpečnost: Bezpečnost na vodě zajišťuje znalý průvodce, který Vás bude po celou dobu doprovázet. 

Přihlášky a informace: Pomocí kontaktního formuláře popřípadě telefonicky na 739673449

A co o národním parku říká wikipedie?

Wachau je rozlehlé údolí v Dolních Rakousích, jehož jádro tvoří řeka Dunaj. Počátky jeho osídlení sahají do prehistorických dob (Willendorfská venuše). V současné době je celá tato oblast jednou z nejnavštěvovanějších turistických míst v Rakousku. Pro svou mimořádnou hodnotu bylo celé údolí Wachau v roce 2000 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Údolí se táhne v délce 40 km na západ od Vídně, největším městem je Kremže. Je tvořeno krystalinikem na jižním okraji České vysočiny. Údolí je chráněno před studenými větry, příznivé podnebí umožňuje pěstování révy vinné (Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský) a meruněk, které mají chráněné označení původu. Římané měli v místech Mautern an der Donau významnou pohraniční pevnost Favianis. Od 9. století zde vládli Babenberkové, v oblasti vznikla ve 13. století Píseň o Nibelunzích. Nachází se zde množství historických památek, jako je klášter Melk, klášter Göttweig, zřícenina hradu Dürnstein, renesanční zámek Schallaburg nebo historické centrum Kremže.

Atmosféru údolí Wachau výstižně zachycuje toto video

Jak to vypadalo minule:

Za tuto akci odpovídá:

Tomáš Telecký (Momo)

Firemní akce, školní výlety
telecky.tomas [at] sunsport [dot] cz
+420 734 202 222