Dunaj - plavba údolím Wachau

ŘekyFiremní akceSeakayaky/Paddleboard2. 9. 2023

Seakayak, nafukovací kánoe. Plavba po velkém Dunaji v jeho oblíbené části z Melku do Kremsu.
Prodlužte si letní prázdniny a užijte si, klidně i s dětmi, ještě pěkný letní den na vodě.
Nechte se unášet proudem a ve společnosti velkých říčních parníků poznejte údolí Wachau se všemi jeho krásami.

Udělejte radost sobě, svým kamarádům, dětem a známým a prožijte jeden den na vlnách Dunaje v jednom z jeho nejkrásnějších úseků, v údolí Wachau.

Co vás čeká?

Plavba začíná v Melku kde Dunaj teče rychlostí cca 7 km/h. Za každým meandrem se budete těšit z nevšedních výhledů na skalnaté útvary, vinice, staré hrady, zámky a kostelíky. Budete propluvat vyhlášenými městečky jako jsou Spitz nebo Dürnstein, potkáte mnoho říčních parníků a po 34 kilometrech přistanete s hlavou plnou krásných zážitků v Kremsu.

Program:

7:00 odjezd z Brna (další nástupní místa dle domluvy). Po cca 2,5 hodinách příjezd do Melku. Pro zájemce krátká prohlídka kláštera a kolem 11 hodiny vyplutí. Dle domluvy zastávky v městečku Spitz nebo Dürnstein a po přibližně 3 až 4 hodinách plavby přistání v Kremsu. Odtud odjezd zpět. Příjezd do Brna je plánován kolem 20 hodiny. 

Cena:

1900,-Kč/osoba

Cena zahrnuje

  • Doprava osob i materiálu na start plavby a zpět
  • Zapůjčení veškerého potřebného vodáckého vybavení (loď, ládlo, vesta, špricka, vodácká bunda)
  • Doprovod instruktora po celou dobu plavby
  • Doprovodné vozidlo, které převeze suché věci ze startu do cíle

Vhodná plavidla:

Mořský kajak single nebo double (seakayak), nafukovací kánoe Baraka či Pálava.

Pro koho je plavba určena:

Mírně pokročilí a průměrně zdatní vodáci, kteří umí ovládat plavidlo.

Bezpečnost:

Bezpečnost na vodě zajišťuje znalý instruktor, který vás bude po celou dobu doprovázet. 

 

Výlet pořádá klub outdoorových aktivit KOA Brno, z.s. pro své členy. Zaplacením výletu se automaticky stáváte členem klubu.
Podrobnější informace pošleme všem přihlášeným účastníkům.

A co o národním parku říká wikipedie?

Wachau je rozlehlé údolí v Dolních Rakousích, jehož jádro tvoří řeka Dunaj. Počátky jeho osídlení sahají do prehistorických dob (Willendorfská venuše). V současné době je celá tato oblast jednou z nejnavštěvovanějších turistických míst v Rakousku. Pro svou mimořádnou hodnotu bylo celé údolí Wachau v roce 2000 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Údolí se táhne v délce 40 km na západ od Vídně, největším městem je Kremže. Je tvořeno krystalinikem na jižním okraji České vysočiny. Údolí je chráněno před studenými větry, příznivé podnebí umožňuje pěstování révy vinné (Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský) a meruněk, které mají chráněné označení původu. Římané měli v místech Mautern an der Donau významnou pohraniční pevnost Favianis. Od 9. století zde vládli Babenberkové, v oblasti vznikla ve 13. století Píseň o Nibelunzích. Nachází se zde množství historických památek, jako je klášter Melk, klášter Göttweig, zřícenina hradu Dürnstein, renesanční zámek Schallaburg nebo historické centrum Kremže.

Atmosféru údolí Wachau výstižně zachycuje toto video

Za tuto akci odpovídá:

Tomáš Telecký (Momo)

Firemní akce, školní výlety
telecky.tomas [at] sunsport [dot] cz
+420 734 202 222

Hodnocení
účastníků

Moje první zkušenost s kajakem nemohla dopadnout lip!!! Netušila jsem do čeho jdu, ale Zámecká Dyje proti proudu předčila mé očekávání! Milí lidé, vše skvěle naplánované a zorganizované, nemám co vytknout!
Petra Vyšehradská
Byli jsme snimi na 4 dny na Vltavě a nemám výčitky, vše půjčili nebyl problém. Měli jsme i snídaně od nich a taky žádná chyba takže určitě doporučuji.
Martin Hladík
Pádlování na seakajacích na přehradě s Vámi je paráda. Až natrénujeme, pustíme se s Vámi do delších výletů.
Petra Lišková
Prima parta, bezva akce.
Jimi Vyskočil
Jel jsem na mořském kajaku z Vídně do Bratislavy. Velmi kladně hodnotím přátelskou atmosféru mezi účastníky i od pořadatelů, ochotu pomáhat slabším.
Jan Schindler
Parta super lidiček. Absolvovala jsem s nimi výlet na seakayaku - dobře zorganizované, zapůjčení veškerého vybavení, zkušení instruktoři k ruce. Fantastické, doporučuji.
Petra Pavlíková