Ferraty a turistika v Raxalpe

12. - 14. 6. 2020
Via Ferrata
CZK 2 850,-

Nedaleko Vídně se nachází náhorní plošina Raxalpen nabízející nepřeberné množství zajištěných cest a jiného turistického vyžití. Pojeďte s námi vyzkoušet pohodové lezení po alpském vápenci kousek od domova.

Náš ferratový kurz je určen pro začínající a mírně pokročilé lezce na zajištěných cestách. Turistická varianta výletu vás zavede pěšími stezkami na stejná místa jako těžší zajištěné cesty.

Zajištěná cesta je cesta v náročném horském terénu, která je vybavená jisticími fixními lany, železnými stupačkami a případně dalšími umělými pomůckami. Cílem takových úprav je zvýšení bezpečnosti procházejících osob a zpřístupnění terénu i návštěvníkům, kteří nemají zkušenosti s náročnými horolezeckými výstupy. Zajištěné cesty umožňují bezpečné zdolání i náročných horolezeckých částí díky fixnímu jištění.

Rax (česky též Raxalpa) je pohoří tvořící vysoko vyzdvižená náhorní plošina se strmě spadajícími okraji. Ty se dají zdolat různě těžkými zajištěnými cestami.

 Program:

 

Odjezd z Brna v pátek večer -doprava vlastní, případně lze domluvit spolujízdu s instruktory.

První den našeho výletu zvolíme výlet do údolí Grosses Höllental, po jehož stěnách nás provede několik lehčích ferrat obtížnosti B: Gaislochsteig, Alpenvereinsweg, Teufelsbadstubensteig a Gustav-Jahn-Steig. Vysvětlíme si funkci a použití jistících a ochranných pomůcek: sedací a prsní úvazek, ferratový set, přilba, rukavice. Upozorníme na nebezpečí, která je třeba mít napaměti při pohybu na zajištěných cestách.Turistická varianta - pěší tůra v údolí Grosses Höllental a výstup zajištěnou cestou nejlehčí obtížnosti A (Hozossteig) k chatě Ottohaus.

Druhý den nasadíme laťku o něco výše a výstup podnikneme z jihu - ferratou ve stěně Prainerwand: Hans von Haidsteig (obtížnost D) a případně i Konigschusswand-Steig (obtížnost E). Poté odjezd domů. Turistická varianta- jižní úbočí Raxalpe zdoláme lehkou zajištěnou cestou Preinerwandsteig, dorazíme ke kříži na vrcholu (1783 mnm), do údolí se vrátíme pěšinou vedoucí pod impozantní skalní stěnou Prainerwand.

Ubytování:

ve vlastních stanech v kempu u městečka Kaserbrunn za mírný poplatek.
Cena:


Za účastníka 2850,- Kč. V ceně je zahrnuto zapůjčení ferratového vybavení (sedací a prsní úvazek, ferratový set, přilba) a služby průvodce. Za mírný příplatek se lze domluvit na spolujízdě s instruktory devítimístnou dodávkou. 

Nezbytná vlastní výbava:

  • bezprsté rukavice - cyklistické nebo ideálně lezecké, např. Singing rock grippy
  • kvalitní obuv pro horskou turistiku
  • kvalitní oblečení pro horskou turistiku
  • čelovka
  • stan, karimatka, spacák
  • Doporučená výbava: trekové hole

 

Ohledně výbavy rádi poradíme, neváhejte nám napsat nebo zavolat: +420 606859025
Dotazy a rezervace můžete rovněž zasílat pomocí kontaktního formuláře.

 

Jak to vypadalo minule:

Za tuto akci odpovídá:

Tom Řezníček

Horolezectví, ferraty, běžecké lyžování
reznicek.tomas [at] sunsport [dot] cz | +420 606 859 025