Horské dobrodružství - teambulding v Raxalpen

Firemní akce

Vysokohorská turistika, ferraty a cyklistika v Alpách. Nedaleko Vídně se nachází náhorní plošina RAXalpen nabízející nepřeberné množství zajištěných cest, horských stezek, cyklotras a dalšího turistického vyžití. Ani tady si na teambulding nehrajeme, vše je opravdové.

Firemní akce v horách je vhodná pro alespoň mírně zdatné turisty. Rax (česky též Raxalpa) je pohoří tvořící vysoko vyzdvižená náhorní plošina se strmě spadajícími okraji. Ty se dají zdolat různě těžkými zajištěnými cestami.Zkušennosti se zajištěnými cestami*nejsou třeba. 

*Zajištěná cesta (via ferrata) je cesta v náročném horském terénu, která je vybavená jisticími fixními lany, železnými stupačkami a případně dalšími umělými pomůckami. Cílem takových úprav je zvýšení bezpečnosti procházejících osob a zpřístupnění terénu i návštěvníkům, kteří nemají zkušenosti s náročnými horolezeckými výstupy. Zajištěné cesty umožňují bezpečné zdolání i náročných horolezeckých částí díky fixnímu jištění.

Vhodné pro: Skupiny 15 až 25 osob

Obtížnost:  minimální fyzická zdatnost. 

Obvyklý program: 

Odjezd z Brna v pátek večer -doprava vlastní, případně lze domluvit spolujízdu s instruktory.

První den našeho výletu zvolíme výlet do údolí Grosses Höllental, po jehož stěnách nás provede několik lehčích ferrat obtížnosti B: Gaislochsteig, Alpenvereinsweg, Teufelsbadstubensteig a Gustav-Jahn-Steig. Vysvětlíme si funkci a použití jistících a ochranných pomůcek: sedací a prsní úvazek, ferratový set, přilba, rukavice. Upozorníme na nebezpečí, která je třeba mít napaměti při pohybu na zajištěných cestách.Turistická varianta - pěší tůra v údolí Grosses Höllental a výstup zajištěnou cestou nejlehčí obtížnosti A (Hozossteig) k chatě Ottohaus. Možnost cyklovýletu v údolí RAXalpů.

Druhý den nasadíme laťku o něco výše a výstup podnikneme z jihu - ferratou ve stěně Prainerwand: Hans von Haidsteig (obtížnost D) a případně i Konigschusswand-Steig (obtížnost E). Poté odjezd domů. Turistická varianta- jižní úbočí Raxalpe zdoláme lehkou zajištěnou cestou Preinerwandsteig, dorazíme ke kříži na vrcholu (1783 mnm), do údolí se vrátíme pěšinou vedoucí pod impozantní skalní stěnou Prainerwand. Možnost cyklovýletu v údolí RAXalpů.

Možnosti ubytování:

  • v horské chatě
  • ve vlastních stanech v kempu u městečka Kaserbrunn
  • v "matratzlager" - Společné spaní v podkroví vybaveném pohodlnými postelemi se zázemím

Cena:

Ceny kalkulujeme individuálně v závislosti na počtu klientů, délce pobytu, výběru nabízených aktivit a doplňkových služeb.

Těšíme se na společné zážitky

Více informací:  Tomáš Řezníček, tel: 606859025,  email: reznicek.tomas [at] sunsport [dot] cz

 

Za tuto akci odpovídá:

Tom Řezníček

Běžecké lyžování, běh, horolezectví, ferraty

+420 606 859 025