Individuální výukové kurzy na kolečkových lyžích

Běžky a kolečkové lyže 1 100 Kč

Chceš to zkusit? Stejně jako každý sport, i jízdu na kolečkových lyžích se zvládneš naučit sám. ALE :-) Využiješ - li na začátku dobrých rad zkušených trenérů, ušetříš čas potřebný ke získání základních dovedností, vyvaruješ se získání špatných návyků a snad i bolestivým pádům...

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen, jak pro úplné začátečníky, kteří by teprve rádi vyzkoušely kolečkové lyže že, tak i pro zkušenější "kolcaře". Důraz je totiž kladen především na precizní zvládnutí techniky jízdy na kolečkových lyžích, která zahrnuje nejen metodicky správné provedení techniky, ale i bezpečné brzdění či vyhnutí se překážce.

Program kurzu:

 • Rozcvičení
 • Nácvik správného základního lyžařského postoje
 • Nácvik lyžařské techniky na suchu
 • Seznámení se s různými technikami brzdění
 • Cviky zaměřené na rovnováhu
 • Koordinační cvičení
 • Nácvik správné techniky dle metodické řady

Potřebné vybavení:

 • Ideální je mít vlastní vybavení. Pokud ho však nemáte, tak Vám rádi zapůjčíme kompletní vybavení na kolečkové lyže (cena za komplet 150 Kč)
 • Pro první krůčky doporučujeme chrániče kolen, rukavice na běžky nebo na kolo a cyklistickou přilbu.
 • Funkční oblečení vhodné na outdoorové sporty 
 • Na den konání kurzu doporučujeme pro jistotu sjednat individuální úrazové pojištění

Jak na to?

 1. Rozhodněte se, zda chcete vyzkoušet (zdokonalit se) klasiku či bruslení
 2. Domluvte si, prostředtnictvím formuláře či telefonicky, s instruktorem čas (9:00 - 18:00) a místo (Brno či Nové Město na Moravě), který Vám nejvíce vyhovuje
 3. Doražte v domluveném termínu a čase na místo určení
 4. Objevte kouzlo kolečkových lyží =)

 

Cena kurzu na osobu:

1 klient2 klienti3 klienti4 klienti5 klientů a více
1 400 Kč1 200 Kč1 000 Kč900 Kč800 Kč

 V ceně kurzu je zharnuta péče instruktora (120 min). Kurz se platí v hotovosti na místě či po jeho skončení převodem na účet.

Instruktoři:

 • Michal Vank - trenér a stále aktivní závodník, kterému v létě nesmí uniknout žádný závod na kolečkových lyžích. Rád sleduje nové trendy ze světa kolečkových lyžích a vše pečlivě testuje.
 • Petra Zaděláková - bývalá biatlonistka, které se místo aktivního závodění zaměřuje v posledních letech čím dál tím více na trenérskou činnost. 
 • Radek Crha - stále aktivní závodník, které se ve volných chvílích věnuje trenérské činnosti.

Za tuto akci odpovídá:

Michal Vank

Běžecké lyžování a kolečkové lyže

+420 725 701 214

Hodnocení
účastníků

biatlonový trénink ve Vysočina Areně byl pro mě i přítelkyni opravdu velkým zážitkem! Moc děkujeme instruktorům Tomášovi a Michalovi za zajímavé povídání o sportovišti a především profesionální přístup a vyzsvětlení biatlonu.. Jsou to opravdu profíci, které to baví.. Určitě se vrátíme v létě na kolečkové lyže.
Lukáš
Kurz předčil mé očekávání. Kluci se skvěle doplňovali a to že holky instruktorky dokázaly namotivovat mého syna k běžkování je malý zázrak.
Alena Svobodová
Za mě naprostá spokojenost s Michalem (velmi sympatický, milý člověk, který je ochotný poradit, povzbudit, když je potřeba), Radkem (tak ten mě dostal na jeho břitký humor budu ještě dlouho a ráda vzpomínat) i s oběma holkama, Janičkou i Verčou, které měly na starost děti (je pro mě velkou satisfakci, ze se synovi víkend na běžkách líbil a těší se na další).
Martina Černá
Mohu říci jen samá pozitiva - Michal byl velmi pozitivní, trpělivý, vše nám vysvětlil, předvedl a měl velkou snahu o zlepšení naší techniky lyžování, děkuji za poučný a krásný víkend.
Pavel Dvořák
Líbí se mi, že si kurz skvěle užijí i děti!
Tereza Nováková
Chci ještě jednou poděkovat Peťe, za sobotní kurzík. Moc se mi to líbilo a hodně sem se naučila. Ted jen ten správný sníh, abych naučené mohla zúročit.
Renata Kadlecová
S kurzem a přístupem všech ze Sunsportu jsem byla moc spokojená.
Petra Hrubá
Ještě jednou děkuji, že kurz proběhl, a bylo to skvělé. Oba instruktoři sympaťáci a vše splnilo očekávání (břišáky bolely ještě tři dny)
David Vaněk
Kurz byl za mě naprosto skvělý. Instruktorka se mnou měla neskutečnou trpělivost, za což jí dodatečně ještě jednou děkuji.
Lucie Kašná