Jihlavka - krásná řeka s nádherným okolím

13. 6. 2020
Řeky

Řeka Jihlava (též Jihlavka, Jihlávka) meandrující v přenádherném údolí je vodná pro vodáky všech stupňů pokročilosti. Obtížnost WW I společně s výhledy do okolí slibuje vodácký zážitek opravdu pro každého. Řeka je svoji šířkou a průtokem (cca 13 kubíků) vhodná pro kánoe, rafty i kajaky.

První a bezesporu nejkrásnější část plavby v úseku Mohelno - Ivančice měří 22 km a trvá cca 3 až 4 hodiny. Start je v Mohelně přímo pod hrází a během splutí se nabízí mnoho možností k zastavení, spočinutí a občerstvení. Meandry, peřejky a množství sjízdných jezů - nic z toho Vás během Vaší plavby nemine.

Druhý úsek - Ivančice - Pravlov - nabízí klidnější ale vodnatější svezení (zde už je Jihlavka pod soutokem s Oslavkou). Většina vodáků končí v Ivančicích, takže plavba po spodní části Jihlavky je výrazně romantičtější. Méně lidí, o to více živočichů v řece i na březích. Tři jezy (Ivančice - nesjízdný, Skřipský Mlýn . sjízdný a Dolní Kounice - nesjízdný), spousta meandrů, starý "Eiffelův" železniční most. To vše Vás čeká na tomto neprávem opomíjeném úseku Jihlavky.

Rozhodnete-li se zapůjčit si u nás loď, nabízíme:\\

* dovoz lodí a veškerého příslušenství k řece \\

* Nafouknutí lodě a výdej (Mohelno od brzkého rána do 10:00, Ivančice 14 - 15 hodin)\\

* Vyzvednutí a sbalení lodě v cíli Vaší plavby

Cena: Cena se řídí platným [url:/pujcovna ceníkem], k ní se připočítává 100,-Kč/kánoe a 150,-kč/raft za dovoz (+ nafouknutí) a odvoz (+ vyfouknutí, čištění).

Lodě je třeba předem rezervovat a to:\\

* telefonicky: 734202223\\

* emailem: [mailto:info [at] sunsport [dot] cz info [at] sunsport [dot] cz]\\

* přes [url:/pujcovna webové stránky ]\\\\

Přejete si splutí Jihlavky s naším licencovaným instruktorem nebo chcete zorganizovat dopravu na Jihlavku neváhejte nás kontaktovat.

Těšíme se na setkání s Vámi

Sun sport team

Jak to vypadalo minule:

Za tuto akci odpovídá:

Tomáš Telecký (Momo)

Vodácký instruktor, firemní akce
telecky.tomas [at] sunsport [dot] cz | +420 724 202 222