Kornati - Velikonoce v Chorvatsku

Seakayaky/Paddleboard5. - 11. 4. 2023 11 000 Kč

7denní expedice v seakayaku.
To je naše první letošní plavba na souostroví Kornati.
Velikonoce v Chorvatsku, seakayaky, krásné vítání jara.
To nás baví, na to se těšíme, to přesně pro vás chceme. Pochutnejte si na velikonočním beránku s námi u moře.

Začátek jara na ostrovech bez turistů. To je velké lákadlo velikonočního volna. 

7denní výprava, 5,5 dne na moři a navíc využijete 4 dny volna (dva státní svátky a víkend), které vám tolik neohrozí čerpání dovolené.

 

Co vás čeká?

 • Tak jako vždy, si veškeré věci povezeme v lodích.
 • Vařit si budeme na plážích a krásné zátoky nám budou tím nejsvobodnějším ubytovacím zařízením.
 • Naše výprava na chorvatské vlny je vhodná jak pro zkušené, tak i začínající seakayakáře. Je vhodná pro všechny milovníky volného pohybu a spaní pod hvězdami.
 • Poplujeme za rozbřesku i se západem Slunce.
 • Nemine nás plavání, protažení, relaxce, večírek, kavárna ani průzkum ostrova.
 • Zastavíme na těch nepozoruhodnějších útesech
 • Vychutnáme si pohled na nejintezivnější modř moře.
 • Vyšlápneme si na nejvyšší bod ostrova Kornat.

Jednoduše si to hodláme užít.

 

Akce je po celou dobu vedena zkušeným instruktorem Tomášem.

Tomáš není na moři žádný zajíc začátečník. 

Tomáš je znalý zdejšími poměry i terénem, vybaven potřebnými záchrannými prostředky, ochoten přizůpsobit se všem ve skupině. S ním můžete opravdu bez obav vyplout. Je držitelem licence vodního instruktora a má mnoholeté zkušennésti jan na moři, tak na divoké vodě. 

Počasí ovládnout neumíme a Vaše bezpečnost je pro nás na prvním místě, proto jsme v případě nepříznivého počasí připraveni nevyjet, popř. nevyplout, změnit trasu a  přizpůsobit se větru i dešti a to i případnou změnou destinace. Vše pochopitelně po konzultaci s Vámi, tak aby zážitek byl maximální. 

 

Program:

1. den Ve Středu 5.4. odjíždíme v 19:00 z Brna devítimístnou dodávkou. Čeká nás 850km cesty. Cestou budeme pochopitelně dělat protahovací a občerstvovací přestávky.

2. den  Čtvrtek 6.4. cca v šest hodin ráno budeme v naší cílové stanici, v Pakoštane. Zde zaparkujeme dodávku a připravíme si lodě k vyplutí. V lodích si povezeme veškeré vybavení na celou dobu naší výpravy. Včetně jídla a vody. Po snídani, kterou si v klidu užijeme ještě na souši, vyplujeme na slané vlny k jižnímu cípu ostrova Pašman. Odtud pokračuje naše plavba kličkovanou mezi přilehlými ostrůvky k ostrovu Žut a dále již na ostrov Kornat, kde nás čeká naše první noc pod hvězdami v nádherné, před větrem kryté zátoce. 

3. den Pátek 7.4. poplujeme dále k jihu v bezpečné vzdálenosti ostrova. Odpoledne pak obeplouváme jižní cíp ostrova Kornat a pokračujeme na sever kde nás čeká další noc. 

4. den Sobota 8.4. pokračujeme podél ostrova Kornat do zátoky Kravljačica. Odtud se dle zájmu můžeme vydat protáhnout nohy na nejvyšší vrchol ostrova Metlina (237) a užít si nádherný výhled na celé souostrový Národního parku Kornati. Pak už nás čeká jen dopádlovat na další pláž k přenocování. 

5. den Neděle 9.4. Dokončíme obeplutí ostrova Kornat a propleteme se mezi severními ostrovy Kornat a Dugi Otok. Nemějte obavu, že nezastavíme zpříjemnit si den návštěvou kavárny či restaurace. Vše dle zájmu účastníků. Pak už nás čeká poslední noc pod širým nebem.

6. den Velikonoční Pondělí 10.4. K snídani si pochutnáme na velikonočním beránkovi a dobré kávě a pokračujeme podél ostrova Žut.

7.den Úterý 11.4. Poslední snídaně na pláži, poslední balení se do lodí, poslední šplouchání na moři. Čeká nás návrat do Pakoštane a odjezd do ČR. Předpokládaný návrat ve večerních hodinách.

 

Nejedeme do této oblasti poprvé, víme, co nás čeká, známe místa k bezpečnému nocování a hlavně víme, že toto je fantastický zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.  Nádherná krajina, příjemné pádlování, čisté moře a ostrovy ještě před sezónou bez turistů. 

Jaro je v Chorvatsku nádnerné období. Není vysušené tak, jak ho znáte z letních měsíců. Zatímco u nás ještě chodíme s kulichem na hlavě, tady už mnohdy v krátkém triku nasáváme příjemné teplo.

 

Ubytování a strava:

Spát budeme ve vlastních stanech nebo jen tak pod širákem na osvědčených místech.
Jíst budeme z vlastních zásob. Vše, včetně vody, si povezeme v lodích.


Cena:

   11.000,- Kč

Cena zahrnuje

 • zapůjčení mořského kajaku včetně vybavení (loď, pádlo, vesta, šprajda, bunda)
 • dopravu účastníků a materiálu včetně nafty, a dálničních poplatků
 • služby instruktora/ů po celou dobu
 • nevšední zážitky

Cena nezahrnuje

 • stravu
 • ubytování
 • cestovní pojištění osob

Výlet pořádá klub outdoorových aktivit KOA Brno, z.s. pro své členy. Zaplacením výletu se automaticky stáváte členem klubu.
Podrobnější informace pošleme všem přihlášeným účastníkům.

Za tuto akci odpovídá:

Alča Měchurová

Seakayaking, vodácký instruktor

+420 739673449

Hodnocení
účastníků

Pádlování na seakajacích na přehradě s Vámi je paráda. Až natrénujeme, pustíme se s Vámi do delších výletů.
Petra Lišková
Prima parta, bezva akce.
Jimi Vyskočil
Jel jsem na mořském kajaku z Vídně do Bratislavy. Velmi kladně hodnotím přátelskou atmosféru mezi účastníky i od pořadatelů, ochotu pomáhat slabším.
Jan Schindler
Parta super lidiček. Absolvovala jsem s nimi výlet na seakayaku - dobře zorganizované, zapůjčení veškerého vybavení, zkušení instruktoři k ruce. Fantastické, doporučuji.
Petra Pavlíková