Kurz běžeckého lyžování, Fryšava - začátečník/mírně pokročilý

17. - 19. 2. 2023
Běžky a kolečkové lyže
CZK 3 800,-

Intenzívní výukový kurz běhu na lyžích na Novoměstsku je určen pro začátečníky i pokročilejší běžkaře, kteří se chtějí pod vedením zkušených trenérů naučit či zdokonalit v klasice či bruslení.

Od pátečního podvečera do nedělního podvečera o Vás budou pečovat zkušení trenéři. Během čtyř praktických tréninků se zaměříme nejen na největší úskalí klasické techniky či bruslení , jako správný lyžařský postoj a správné provedení odrazu, ale také na rozdílnost techniky s ohledem na profil trati. Praktickou výuku v odpoledních a večerních hodinách skvěle doplňují aktivity v suchu a teple: přednáška o přípravě a údržbě běžek a videorozbor jízdy jednotlivých účastníků kurzu.

Maximálně se snažíme, aby Vám dva a půl dne strávené s námi přinesly co možná největší pokrok. Počet trenérů přizpůsobujeme počtu účastníků tak, aby jeden trenér pečoval maximálně o osm klientů pokud možno na podobné úrovni pokročilosti. Vyučujeme podle aktuální metodiky Svazu lyžování a do výuky vkládáme vlastní mnohaleté zkušenosti. V případě účasti dětí lze vytvořit dětskou skupinu (přibližně od 6 let). Program této skupiny je vždy úměrný věku dětí a aktuálnímu počasí.

Místo konání:

Fryšava je malá obec ležící přibližně 10 km severně od Nového Města na Moravě, která je známa především díky tzv. fryšavskému ledovci. Tedy místem, kde sníh vydrží vždy výrazně déle v porovnání s ostatními částmi Vysočiny.  Při dostatečné sněhové pokrývce vyrazíme, rovnou od chalupy na běžkách, na vyhlášené běžkařskě tratě vedoucí v okolí Fryšavy. Naopak při špatných sněhových podmínkách budeme využívat nedalekou Vysočina Arenu, která je díky umělému sněhu zárukou kvalitního lyžování prakticky za všech povětrnostních podmínek.

Předpokládaný program kurzu:

  • Pátek: Sraz účastníků v 17:00  Kurz zahájíme praktickou přednáškou o přípravě a údržbě běžek.
  • Sobota: dvoufázový výukový trénink zaměřený na klasiku s důrazem na nácvik správného odrazu. Během tréninku bude pořízen videozáznam z nácviku techniky. Ve večerních hodinách pak na základě tohoto videa společně rozebereme technické chyby. 
  • Neděle: dopolední tréninková fáze zaměřená na klasickou techniku s důrazem na rozdílnost a správnost použití jednotlivých technik s ohledem na profil trati. Lehčí odpolední fáze ve znamení projížďky po okolí. Kemp obvykle zakončujeme kolem 16 hodiny. 

Potřebné vybavení:

  • Běžky a hole na klasiku i bruslení, boty (ideální je mít vlastní vybavení, v případě potřeby Vám však vybavená rádi zapůjčíme a dovezeme rovnou na kurz, cena za zapůjčení vybavení se řídí aktuálním ceníkem
  • Základní sada vosků (modrý, fialový a červený tuhý vosk i klistr), smývač, korek. (Vše bude možné dokoupit na místě).
  • Funkční oblečení vhodné na outdoorové sporty (spoustu času strávíme venku).

Ubytování:
Zajištěno v krásné stylové Chalupě u Fryšávky kde se budete cítit, jako v pohádce. Kromě útulných pokojů zde najdete stylovou společenskou místnost, kde nechybí ani kachlová kamna. Po celodenním lyžování jistě také oceníte možnost využít finskou saunu.
Pokoje: 3lůžkové pokoje s možností přistýlky (rozkládací gauč). Sociální zařízení v patře na chodbě. V případě zájmu je možné, za příplatek 2 500 Kč, zajistit samostatný pokoj pouze pro Vás.

Stravování:
Během celého kempu je zajištěn pitný režim a strava formou plné penze (začínáme páteční večeří a končíme nedělním obědem). V případě zájmu můžeme zajistit i vegetariánskou variantu stravování.

Doprava:
Vlastní, po domluvě možnost spolujízdy s instruktorem.


Cena a platba:
Cena kempu pro dospělého je 3 800,- Kč a cena pro dítě je 3 100 Kč (do 12 let) (v ceně je zahrnuta celodenní péče zkušených trenérů běžeckého lyžování, ubytování, plná penze a pitný režim). Kurz se zpravidla platí až na místě v hotovosti, ale v případě zájmu je možné ho uhradit předem platbou na účet.

Přihlášky a informace:
Na základě vyplnění PŘIHLAŠOVACÍHO FORMULÁŘE Vám bude zaslána zálohová faktura ve výši 1 500 Kč, po jejíž uhrazení bude přihláška považována za závaznou. V případě zrušení kurzu, z důvodu špatných sněhových podmínek či protiepidemických nařízení vlády, Vám bude vrácena záloha v plné výši. 

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na vank.michal [at] sunsport [dot] cz, případně volejte Tel: 725 701 214

Jak to vypadalo minule:

Za tuto akci odpovídá:

Michal Vank

Běžecké lyžování a kolečkové lyže
vank.michal [at] sunsport [dot] cz
+420 725 701 214