Lodě k vodě - Svratka jak ji neznáte

24. 5. 2020
Seakayaky

Lodě k vodě - Vy pádlujete, my se staráme. Za dodržení všech bezpečnostních nařízení vlády opět naše lodě vyráží k vodě. Tentokrát Vám zapůjčíme vodácké vybavení kousíček za Brnem, tam kde je Svratka dobře sjízdná.

Kousíček za Brnem se klikatí Svratka ve svém nenápadném korytu tak, že si jí jistě málokdo z vás doposud povšiml. 

My ji však důvěrně známe a proto také víme, že úsek Vojkovice - Uherčice, je právě ten, který je ideální si splout za pěkného víkendu s přáteli, s rodinou, s kolegy a hlavně s námi :)

Lodě Vám přivezeme do Vojkovic, kde Vás v nich vypustíme na klidnou hladinu řeky Svratky. Proplujete Židlochovice a před Nosislaví narazíte na poslední přirozený meandr dolního toku řeky Svratky, jenž zapsala se do dějin jako přírodní památka. A budete - li mít trochu toho štěstí po kapsách, pak spatříte na kolmém říčním břehu snad i místního obyvetele - ledňáčka říčního. 

Za Nosislaví Váš propůujete ještě vodní obchvat Velkých Němčic a po té již cílová stanice Uherčice. 

Po ukončení plavby Vás čeká druhá část výletu, a tou je cesta zpět pro auto.

Nabízí se pěší turistika nebo cykloturistika. Nabízíme možnost svozu jednoho kola na skupinu, na němž si obětavý jedinec zajede zpět do cíle pro své auto.

Úsek Vojkovice - Uherčice je nyní splavný, bez jediného jezu, bez nutnosti přenášení.

Trasa je dlouhá 12km.

 

Pro koho je plavba vhodná?  pro začínající i pokročilé, alespoň průměrně zdatné paddlery. Pro rodiny s dětmi, pro páry i pro jednotlivce milující klidnou přírodu a šplouchání vody. 

Předpokládaný průběh:

Přijedete ve smluvený čas na smluvené místo do Vojkovic. Tam budete mít připravenou loď, kterou jste si rezervovali. Na splutí tohoto úseku Svratky jsou vhodné seakayaky pro jednu či dva pádlující osoby, nafukovací kánoe, raft pro 4 až 6 osob a pro zkušené i paddleboardy. Úsek Vojkovice - Uherčice je dlouhý 12km a plavba Vám zabere přibližně 3-4 hodiny. Přistávat budete v Uherčicíchi, kde si od Vás lodě opět přeberem. 

Pozn: předávání lodí i plavba bude probíhat v souladu s nařízením vlády. Lodě se budou předávat jednotlivě v přesně domluvený čas a v rouškách. Na vodě pak roušky nejsou potřeba, je však nezbytné zachovávat bezpečné rozestupy.

Jak na to?
1. Vyberte si plavidlo (single kayak, double kayak, pálava, baraka, scout, raft, paddleboard)
2. Rezervujte si čas předání (10 - 12 hodin) na tel. 734 603 198
3. Přijeďte do Vojkovic (místo předání upřesníme přihlášeným účastníkům)
4. Splujte na lodi úsek Vojkovice - Uherčice
5. Zpět ke svému vozu můžete vyrazit pěšky cca 10km, popř. vám nabízíme převoz Vašeho kola ze startu do cíle. Na kole se pak pro svůj vůz pohodlně vrátíte.

Cena :

druh plavidlacena
Single kayak 400 Kč
Double kayak700 Kč
Nafukovací kánoe700 Kč
Raft pro 4 až 6 osob1000 Kč
Paddleboard400 Kč

       
V ceně výletu je odvoz lodí s vybavením (pádla, vesty, špricky) na start plavby, jejich nafouknutí a zpětné převzetí lodě v cíli. 

Potřebujete vědět víc? volejte 734 603 198 nebo použijte kontaktní formulář. 

Za tuto akci odpovídá:

Alča Měchurová

Seakayaking, vodácký instruktor
info [at] sunsport [dot] cz | +420 734 603 198