Salza - dvoudenní splutí skutečné perly alpských řek

23. - 24. 7. 2022
Řeky

Bezpochyby jedna z nekrásnějších řek, o kterých se vodákům zdává. Průzračná peřejnatá voda, stále se měnící výhledy na okolní alpské štíty. To je dvoudenní splutí Salzy ve Štýrských Alpách.

Dvoudenní splutí Salzy patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům snad všech kanoistů či kajakářů. Celoročně sjízdná řeka s průzračnou vodou plná meandrů, romantických soutěsek a nádherných výhledů na okolní štíty Alp.

Předpokládaný program:

Sobota: Odjezd z Brna v ranních hodinách, kolem poledne příjezd k řece Salze. Konkrétní etapu vybíráme dle aktuálního stavu vody. Řeku splouváme v malých skupinkách 4 - 8 lodí. Instruktoři na kajacích pomohou se zvládnutím základních záběrů, ovládání lodi a během plavby jsou připraveni v případě potřeby pomoci. Přestože během plavby narazíme i na obtížnější úseky, je tato řeka vhodná i pro začínající kánoisty. Ubytujeme se v kempu u řeky, v horském městečku Wildalpen. Večer na nás bude čekat pohoštění s grilováním, soudkem piva a táborák. Pro zájemce lze domluvit saunu v horním Wildalpenu. Ve Wildalpenu se také nabízí mnoho krátkých, ale nezapomenutelných výšlapů do okolí.

Neděle:  Přímo z kempu vyrazíme na druhou, mírně obtížnější část plavby dlouhou 23km. Třešničkou na dortu je poslední úsek řeky – obávaná, ale nádherná soutěska. V odpoledních hodinách odjedeme domů, obvyklý příjezd do Brna kolem 21 hodiny.

Alternativní program: Vodácký program lze nahradit krásnou horskou vycházkou ke kaskádě vodopádů, nebo výstupem zajištěnou cestou (klettersteig) na skalní štít rozpínající se přímo nad řekou. V údolí řeky Salzy se nachází několik vesniček a vodáckých základen, kde lze okusit různé speciality místního kraje.

Ubytování: V kempu ve vlastním stanu přímo na břehu řeky. Kemp nabízí možnost vaření pod střechou. Ráno lze využít služeb pojízdného pekaře. Kemp je vybaven teplou sprchou bez poplatku. Orientační cena: 12 Eur/os.

Vybavení:  V ceně akce je zápujčení kompletního vodáckého vybavení: loď, pádla, vesty, přilby, neopreny, neoprenové botky a bundičky, nepromokavý lodní pytel. Doporučujeme si vzít pod neopren plavky a funkční tričko s dlouhým rukávem. Brýle je vhodné pojistit šňůrkou proti uplavání. Ostatní doporučené vybavení: věci na kempování v přírodě, kompletní rezervní oblečení, čelovka, nůž, osobní lékárnička, mobilní telefon.

Orientační cena: 3290,-Kč/osoba zahrnuje: 

  • Zapůjčení veškerého vodáckého materiálu (loď, pádlo, vesta, neopren, vodácká bunda, neoprenové boty)
  • Služby zkušených instruktorů na vodě i na souši
  • Poplatky za splutí Salzy
  • Dopravu materiálu na místo a doprovodné auto v místě splutí

Cena nezahrnuje:

  • Ubytování, dopravu možnost spolujízdy s instruktorem, strava a pojištění.

Objednávky a informace: Tomáš Telecký, na telefonním čísle +420 734 202 222 nebo pomocí kontaktního formuláře níže.
Přihlášeným zašleme podrobné informace.

Výlet pořádá klub outdoorových aktivit KOA Brno, z.s. pro své členy. Zaplacením výletu se automaticky stáváte členem klubu.

Jak to vypadalo minule:

Za tuto akci odpovídá:

Tomáš Telecký (Momo)

Firemní akce, školní výlety
telecky.tomas [at] sunsport [dot] cz
+420 734 202 222