Salza - společné splutí skutečné perly alpských řek

Firemní akce

Bezpochyby jedna z nekrásnějších řek, o kterých se vodákům zdává. Průzračná peřejnatá voda, stále se měnící výhledy na okolní alpské štíty. To je dvoudenní splutí Salzy ve Štýrských Alpách.

Společné splutí Salzy patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům snad všech kanoistů či kajakářů. Celoročně sjízdná řeka s průzračnou vodou plná zatáček, romantických soutěsek a nádherných výhledů na okolní štíty Alp.

Předpokládaný program:

První den
Vyrazíme časně z rána, jen pár hodin pohodlné jízdy dodávkou nás zanese do blízkosti rakouského Mariazell. Před polednem budeme u řeky a připravíme se na splutí.

Řeku splouváme v malých skupinkách 4 - 8 lodí. Instruktoři na kajacích pomohou se zvládnutím základních záběrů, ovládání lodi a během plavby jsou připraveni v případě potřeby pomoci. Přestože během plavby narazíme i na obtížnější úseky, je tato řeka vhodná i pro začínající kánoisty. Ubytujeme se v kempu u řeky, v horském městečku Wildalpen. Večer na nás bude čekat pohoštění s grilováním, soudkem piva a táborák. Pro zájemce lze domluvit saunu v horním Wildalpenu. Ve Wildalpenu se také nabízí mnoho krátkých, ale nezapomenutelných výšlapů do okolí.

Druhý den
Po romantické snídani pod horskými štíty vyrazíme na druhou, mírně obtížnější část plavby dlouhou 23km. Třešničkou na dortu je poslední úsek řeky – obávaná, ale nádherná soutěska. V odpoledních hodinách odjedeme domů, obvyklý příjezd do Brna kolem 21 hodiny.

Alternativní program
Vodácký program lze nahradit krásnou horskou vycházkou ke kaskádě vodopádů, nebo výstupem zajištěnou cestou (klettersteig) na skalní štít rozpínající se přímo nad řekou. V údolí řeky Salzy se nachází několik vesniček a vodáckých základen, kde lze okusit různé speciality místního kraje.

Ubytování

Přespání je možné v kempu ve vlastním stanu, na posteli v ubytovně, nebo ve stylovém apartmánu na břehu řeky. Vyberte si variantu ubytování, která vám vyhovuje nejlépe:

  • V kempu přímo na břehu řeky ve vlastních stanech s možností táboráku, vaření pod střechou, nebo návštěvy místního Gasthausu. Ráno lze využít služeb pojízdného pekaře. Kemp je vybaven teplou sprchou bez poplatku. Orientační cena: 15 Eur/os.
  • V útulné turistické ubytovně místního vodáckého centra na postelích s vlastním povlečením nebo spacáku. Dobrý kompromis pro jarní a podzimní měsíce. Orientační cena: 25 Eur/os.
  • Ve stylovém apartmánu v městečku Wildalpen v blízkosti řeky. Orientační cen 170 Eur/6ti místný apartmán.

Vybavení

V ceně akce je zápujčení kompletního vodáckého vybavení: loď, pádla, vesty, přilby, neopreny, neoprenové botky a bundičky, nepromokavý lodní pytel.

Doporučujeme si vzít pod neopren plavky a funkční tričko s dlouhým rukávem. Brýle je vhodné pojistit šňůrkou proti uplavání.

Ostatní: věci na kempování v přírodě, kompletní rezervní oblečení, čelovka, nůž, osobní lékárnička, mobilní telefon.

Orientační cena


od 3500,-Kč za účastníka. Akce pořádáme od min. počtu 8 osob


Cena zahrnuje:

  • Zapůjčení veškerého vodáckého materiálu (loď, pádlo, vesta, neopren, vodácká bunda, neoprenové boty)
  • Služby zkušených instruktorů na vodě i na souši
  • Poplatky za splutí Salzy
  • Dopravu materiálu na místo a doprovodné auto v místě splutí

Cena nezahrnuje:

  • Ubytování, dopravu a pojištění.

Objednávky a informace: pomocí kontaktního formuláře

Za tuto akci odpovídá:

Tomáš Telecký (Momo)

Firemní akce, školní výlety
telecky.tomas [at] sunsport [dot] cz
+420 734 202 222